facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Konference: Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací 2019

13. 2. 2019
Konference: Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací 2019

Společnost alevia ve spolupráci s CERGE EI, Technologickým centrem AV ČR, Centrem pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a Tertiary Education & Research Institute (TERI) pořádá dne 26. září 2019 již druhý ročník odborné konference na téma Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Návrhy příspěvků je možné zasílat do 1. března 2019.

Cílem konference je představit a diskutovat témata související s veřejnou politikou v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (VVI). Obsahově je konference zaměřena na principy a dopady veřejné politiky VVI, právní rámec, problematiku ochrany duševního vlastnictví, komercializaci výstupů VaV, transfer znalostí a technologií, spolupráci výzkumné a aplikační sféry, management a řízení VaV, mezinárodní spolupráci, hodnocení a dopady VVI, financování a popularizaci a medializaci vědy.

Zájemci mohou zasílat návrhy na konferenční příspěvky orientované na praktické aspekty implementace veřejných politik nebo jejich dopadů na instituce nebo prostředí na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to nejpozději do 1. 3. 2019. Registrace pro účastníky bude spuštěna v průběhu dubna.

Příspěvky budou publikovány ve formě odborného článku ve sborníku z konference a prezentovány ve zkrácené formě v průběhu konference. Vybrané články bude možno po úspěšném recenzním řízení publikovat také ve speciálním čísle recenzovaného časopisu ERGO, který je odborným periodikem Technologického centra Akademie věd ČR zaměřeným na analýzy a trendy v oblasti výzkumu, technologií a inovací.

Formulář pro návrh příspěvku a podrobnosti k odbornému článku jsou ke stažení v příloze.

Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: alevia