facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

Pokud vás zajímá, co dělá tým Urychlování iontů a aplikací vysokoenergetických částic na ELI Beamlines, jak vznikají ilustrace studenského časopisu na "Jaderce" nebo jak se tančí scénický tanec, poslechněte si rozhovor Michaela Vícha s naší vědkyní Martinou Greplovou Žákovou.

 

7. 1. 2022

Michael Vích si v dnešním podcastu popovídal s Veronikovou Olšovcovou, šéfkou "safety" týmu na ELI Beamlines. Veronika je odbornicí na radiaci a laserovou bezpečnost, umí židovské tance a hraje na varhany. Vítáme vás u pravidelného podcastu z ELI.

4. 1. 2022

V dnešní epizodě můžete spolu s Tomášem Machulou polemizovat nad tím, co je to vlastně konzervatismus.

2. 1. 2022

Ve vánočním čase jsme popustili uzdu fantazii a připravili jsme si pro Vás vánoční open science pohádku. Účinkují: Radka Lukášová a Soňa Veselá

1. 1. 2022

Věda posouvá hranice a celou společnost dopředu," říká Monika Vondráková v podcastu Brain We Are. Jaké je poslání a jaké jsou hodnoty Nadačního fondu Neuron? Proč vznikl a jak se mu daří naplňovat jeho cíle - podporovat českou vědu a propojovat ji s byznysem? Kdo má být české společnosti vzorem a kdo patří mezi lídry naší země? Poslechněte si podcast o vědě, byznysu a moderním mecenášství.

8. 9. 2021

Jak se během druhé světové války ocitli Češi v Norsku? Čím české fotografie překvapují norské historiky? A jak se může projekt na tvorbu nového univerzitního předmětu proměnit ve vzrušující historický výzkum?

15. 7. 2021

Ondřej Pejcha v novém díle podcastu probere celý vesmír: od důvodů, proč svítí Slunce, přes energii a životnost hvězd až po varianty, co bude s lidstvem za 4,5 miliardy let. Laureát Ceny Neuron za fyziku byl hostem partnerského podcastu Brain We Are.

15. 6. 2021