facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

Na tom, jak flexibilní a soběstačná bude naše energetika, závisí další vývoj a růst českého průmyslu, říká v pokračování Inovacastu Josef Kotrba, Chairman české pobočky Deloitte.

9. 4. 2022

Jak se dá udržitelně pracovat s vedlejšími živočišnými produkty? Jaká je budoucnost potravin? Co je základem správně připravené želatiny? Jaké byly jeho začátky a proč stále používá starý tlačítkový mobil?

8. 4. 2022

Kateřina Chládková z Psychologického ústavu AV ČR vysvětluje, jak se zkoumá vnímání řeči u nenarozených dětí. Jak souvisí hudební trénink a schopnost učit se cizí jazyk. Proč je podle ní důležité zaměřit vědeckou pozornost také na indiánské a africké jazyky? A je možné, že se rodíme jako poetické bytosti?

7. 4. 2022

Chvílemi to dnes vypadá, že v Česku jsme odhodlaní bojovat nevídaným způsobem. Jak to vlastně máme s poměrem k armádě? Adorujeme válečné výsadkáře, ctíme legionáře, ale většinou jsme zažili spíš komunistické lampasáky. Proč si víc nevážíme vojáků z našich moderních misí?

6. 4. 2022

Ivona Butcher na Fakultě sociálních věd studovala finance, finanční trhy a bankovnictví. Zkušenosti získala také při studiu MBA v USA, kde byla dokonce i viceprezidentkou investičního fondu na Wall Street.

5. 4. 2022

Dubnová epizoda Balastu se zaměří na studium nových médií ještě předtím, než nám zevšední v „Stará dobrá média“. Na úvod vám představíme stážistku Pavlu Chadimovou, studentku nových médií na FF UK, která bude celý díl provázet. 

4. 4. 2022

Nový díl univerzitního podcastu UPCE On Air je tady! Tentokrát si povídáme s děkankou Janou Holou Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Poslechněte si, jak vidí současné zdravotnictví žena, která stojí v jejím čele fakulty, která letos slaví 15 let od svého založení. Moderuje Tereza Karanská.

4. 4. 2022

Český průmysl stojí před hlubokou transformací, kterou lze rozsahem přirovnat ke změnám, kterými si české hospodářství prošlo v 90. letech, říká Josef Kotrba, Chairman české pobočky Deloitte.

3. 4. 2022

V čem se Pittsburgh podobá Zlínu? Co je to „old money“? Čí jsou data, která produkujeme? O těchto a dalších tématech mluvil odborník na ekonomiku Martin Mikeska, který působil šest měsíců jako výzkumný pracovník na Pittsburské univerzitě a dnes přednáší o mezinárodním ekonomickém prostředí a ekonomické historii na Fakultě managementu a ekonomiky. Tak už ani chvíli neváhej, poslechni si nový díl a staň se s námi součástí digitální ekonomiky!

2. 4. 2022

Rozhovor s jedním z historicky nejmladších docentů v ČR Hynkem Roubíkem z Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze na téma „Potravinová bezpečnost v zemích Globálního Jihu v reakci na válku na Ukrajině.“

1. 4. 2022