facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

Na světě neexistují bezpečné roboty, pouze bezpečné aplikace a integrace robotů, a to je rozdíl, říká Michal Nevěřil ze společnosti PILZ, který se dlouhodobě věnuje bezpečnosti robotických pracovišť.

19. 4. 2022

Ivo Pezlar z Filosofického ústavu AV ČR umí najít filozofické otázky ve videohrách i v kresleném vtipu. V rozhovoru se dozvíte, jak se od elektronické hudby dostal k logice, co ho baví na teorii důkazů i to, jak lze jejich principy aplikovat do praxe. A je právě logika společným jazykem pro matematiky, informatiky, lingvisty a filozofy?

19. 4. 2022

Why did he choose Prague and IES FSV UK for his studies? How has it prepared him for his professional career? And why is he so keen on volunteering?

19. 4. 2022

V bonusovém dílu k hlavní epizodě "Stará dobrá média" jsme si netradičně přizvali jiného hosta než z hlavní epizody – je jím doktorka z Ústavu informačních studií a proděkanka pro vnější vztahy a vzdělávání FF UK Michaela Slussareff. Jak bychom podle ní měli pracovat s technologiemi v každodenním životě a při výchově dětí? A jde léčba závislostí s dobou?

19. 4. 2022

V dalším díle podcastu UPCE On Air zabrousíme do pardubického univerzitního hokejového týmu Riders. Hostem byl tentokrát kapitán toho týmu a student Fakulty ekonomicko-správní Jan Vacek.

17. 4. 2022

S profesorom Michalom Onderčom, odborníkom na bezpečnosť a problematiku jadrových zbraní, sa rozprávame o prístupoch a pohľadoch ázijských krajín na šírenie a použitie jadrových zbraní.

17. 4. 2022

Julius Lukeš is a medical doctor, scientist, traveller and Charles University graduate who has visited more than 100 countries worldwide. He wrote a book about his adventures and misadventures - called Exotoulky - where he describes situations many of us could scarcely imagine.

15. 4. 2022

Tento díl má mírně bulvární nádech... Rozpovídali jsme totiž pana děkana Fakulty technologické UTB Romana Čermáka, který se nebál prozradit ani pár osobních záležitostí. Byl vždy pilným studentem? Co dělal, než nastoupil na FT? A jak vzpomíná na dětský tábor v Rusku?

14. 4. 2022

„Průmysl 4.0 je pro mnohé něco jako Yetti nebo paní Colombová. Všichni věří, že to je a nikdo to nikdy neviděl,“ odpovídá Michal Nevěřil ze společnosti PILZ na otázku Aleše Vlka, co si myslí o Průmyslu 4.0.

14. 4. 2022

Dalším hostem Podcastu plného života je Miloš Ulman, odborný asistent na Katedře informačních technologií PEF ČZU a spoluautor nového magisterského studijního programu Global Information Security Management (GISM). Proč se vyplatí studovat informační bezpečnost a jak souvisí kyber hrozby s událostmi kolem nás? Odpovědi na tyto otázky a další zajímavosti se dozvíte v dnešním rozhovoru.

13. 4. 2022