facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

„V Česku je spousta šikovných lidí a stále platí rčení „zlaté české ručičky,“ většímu rozvoji digitalizace a zavádění nových technologií brání nedostatek vzdělaných dělnických profesí, říkají Petr Vostrý a Jitka Řeháková z České spořitelny.

20. 2. 2022

Stejně jako CarbonCast z VŠCHT i ELI Beamlines nahrálo k příležitosti Noci vědců speciální díl svého podcastu.

19. 2. 2022

Obnovitelná energie je stálé větší téma. Sluneční záření patří mezi uhlíkově neutrální zdroje elektrické energie. Fotovoltaika představuje přeměnu slunečního záření na elektřinu pomocí fotovoltaického jevu. Rozhovor moderátora Adama Cardy s Martinem Librou z Technické fakulty ČZU v Praze.

17. 2. 2022

Co mají společného informační technologie a astronomie? Jak se dá informatika využít například při zkoumání hvězd a co všechno jsme díky ní schopni zjistit o vesmíru samotném? To prozradil první astroinformatik Petr Škoda.

17. 2. 2022

Magdalena Hanková působí na Centru výzkumu Fakulty humanitních studií a je první absolventkou doktorského studijního programu v oboru Pedagogika na této fakultě. Věnuje se různorodým tématům a společenským tabu, která souvisí s lidmi s tělesným postižením.

16. 2. 2022

Moderátor Jakub Med zpovídá Karla Bouzka, vedoucího Ústavu anorganické technologie VŠCHT v Praze. Hlavním tématem tohoto dílu je vodík.

16. 2. 2022

Spousta našich klientů absolutně nebyla nějaká chtivá digitalizace. Daleko radši kávu s bankéřem, “ říká Petr Vostrý a spolu s Jitkou Řehákovou z České spořitelny dodávají: „Covid spoustu věcí zreálněl.“

15. 2. 2022

This is the last regular Podcast from ELI Beamlines before holidays. Today we have a special guest Vojtěch Koval who is a podcast producer. Vojta agreed to record an interview with Michael Greco as the beginning of special series of podcasts that we will bring you from time to time. Thank you!

15. 2. 2022

Jak se vedoucí Ústavu ekonomiky a managementu VSČHT vyučuje v nové budově v Jankovcově ulici? Jaký má vlastně vztah k chemii? A jaký je její nejoblíbenější ekonom? CarbonCast je zpátky a je... natočený mimo Carbon!!!!

15. 2. 2022

Martin Franc z Masarykova ústavu a Archivu AV ČR nám ve vánočním speciálu podcastu Věda na dosah přiblíží, jak se v průběhu času proměňovala štědrovečerní tabule.

14. 2. 2022