facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
De Facto

De Facto

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. 

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.

Jak vzpomíná na začátek své kariéry, kdy pracovala jako finanční poradkyně? Proč se poté rozhodla sama podnikat ve zcela odlišném sektoru? A v jakých ohledech stále čerpá ze svého vysokoškolského studia?

20. 2. 2024

Proč si za svůj životní obor vybral právě sociologii? Jakým výzkumným tématům se aktuálně věnuje? A co oceňuje na svých studentech?

6. 2. 2024

V jakých oblastech vědy spolupracuje Česko a Německo? Jaké to je být vědeckým novinářem? A čemu se věnuje ve svých podcastech?

23. 1. 2024

Čím je její současný pracovní obor IT blízký vystudované politologii? Jak jejich řešení vyplňování dat může pomoct e-shopům i bankám? A jaká je kultura startupů v České republice?

10. 1. 2024

Jaké to je být ženou v ekonomických oborech? Na jakých zajímavých výzkumných projektech pracovala? A co je vlastně metaanalýza? V podcastu De Facto si s námi povídala přední ekonomka Zuzana Havránková z Institutu ekonomických studií na FSV UK.

19. 12. 2023

Věděli jste, že FSV nabízí několik druhů poradenství? Konkrétně jde o psychologickou pomoc, poradenství pro studenty se specifickými potřebami a kariérní poradenství.

5. 12. 2023

Kam podle něj kráčí česká žurnalistika? Proč říká, že mají tuzemská média ještě dva roky oddechu? A jak přistupuje k debatám se studenty? Poslechněte si rozhovor s Davidem Klimešem z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky, novinářem, komentátorem, který aktuálně působí i jako výkonný ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

21. 11. 2023

Co by pomohlo cyklistické dopravě ve městě? Jak má vypadat správná infrastruktura? A jsou Rekola lovebrand? Povídali jsme si s Honzou Střechou, vedoucím marketingu firmy Rekola, který na FSV UK vystudoval Marketingovou komunikaci a public relations.

7. 11. 2023

Jaké jsou největší právní výzvy, kterým Evropská unie nyní čelí? Jak velká je šance Ukrajiny na vstup do EU? A jak zvládá EU migrační vlnu? Poslechněte si další díl podcastu De Facto, tentokrát s odborníkem na eurounijní právo Ivo Šlosarčíkem z Institutu mezinárodních studií FSV UK.

26. 10. 2023

Čím je zapříčiněný nárůst sebevražd v posledním roce? Jak česká společnost přistupuje k psychickým problémům? A kde hledat případnou pomoc?

10. 10. 2023