facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
De Facto

De Facto

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. 

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.

Je společnost v krizi? Jsme v názorech spíše polarizovaní nebo fragmentizovaní? A jaké tipy by on sám dal nynějším studentům na vysoké škole? Hostem podcastu byl Martin Buchtík, ředitel agentury STEM a absolvent Institutu sociologických studií FSV UK.

8. 11. 2022

Jaké to je být součástí pozorovací mise Evropské unie v Gruzii? Jak vypadá její typický pracovní den? A jak se k této příležitosti dostala? Pozvání do podcastu přijala Ema Šťastná, absolventka Bezpečnostních studií na Institutu politologických studií FSV UK.

25. 10. 2022

De Facto broadcasts in English! Listen to a new episode of our podcast, this time with Sandra Kumorowski, who joined online from Chicago. Sandra is currently pursuing a Ph.D. degree in Communication & Media at Charles University’s Faculty of Social Science with research focus on arts marketing, media, and communication.

11. 10. 2022

Pozvání do podcastu De Facto přijal hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler, který na Institutu ekonomických studií FSV UK absolvoval bakalářské, magisterské i doktorské studium.

27. 9. 2022

Jak vypadá ideální politik? Jaký program a strategii by měli politici na komunální, senátní či prezidentské úrovni volit? A jaké má ona sama zkušenosti ze zahraničí? Hostem podcastu De Facto byla Anna Shavit, odbornice na politický marketing z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na FSV UK.

13. 9. 2022

Jak v rámci své práce prožívá válku na Ukrajině? Jaké jsou největší komunikační výzvy, se kterými se denně potýká? A proč si vybrala studium na Institutu mezinárodních studií FSV UK?Z řad absolventů pozvání do podcastu přijala Lenka Do, mluvčí Ministerstva zahraničních věcí České republiky a ředitelka kabinetu ministra Jana Lipavského.

30. 8. 2022

Jsou domácí porody pro českou společnost kontroverzním tématem? Které ženy nejčastěji volí možnost porodu v domácím prostředí? A jak se studenti i vyučující podle ní vypořádali s pandemií koronaviru? Pozvání do podcastu přijala Eva Hejzlarová z Katedry veřejné a sociální politiky z Institutu sociologických studií.

16. 8. 2022

Pracuje jako takzvaný lobbista v public affairs agentuře. Během studií na FSV byl předsedou studentského spolku Politologický klub. A pracovní zkušenosti nasbíral v českém i evropském parlamentu. Nejen o tom vyprávěl Vladimír Hurych, absolvent Institutu politologických studií, který byl hostem podcastu De Facto.

2. 8. 2022

Už rok pro vás tvoříme, vymýšlíme a natáčíme podcast De Facto. I proto je tato epizoda speciálem - ty, které se většinou ptají, jsou tentokrát hosty. U mikrofonu sedí moderátorky podcastu De Facto Alice Němcová Tejkalová a Daniela Tollingerová.

19. 7. 2022

Co je příčinou toho, že v USA možná dojde k zákazu potratů v některých státech? A proč zde není lehké zavést regulaci zbraní? Hostem nové epizody podcastu De Facto byla amerikanistka Jana Sehnálková z Institutu mezinárodních studií FSV UK. 

5. 7. 2022