facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
De Facto

De Facto

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. 

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.

Jak vzpomíná na dobu, kdy byla zahraniční zpravodajkou v Rusku a USA? Co ji přimělo k odchodu z Vinohradské 12? A jaké plány má se svým novým podcastem 5:59? Hostem podcastu De Facto byla Lenka Kabrhelová, novinářka a absolventka Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na FSV UK.

21. 6. 2022

Roman Horváth mluví o tom, jaké to je být ekonomem v době krizí? Dá se prognózovat, jaká bude do budoucna finanční situace? Jací jsou jeho studenti? A podědil vztah k ekonomii po svém otci?

7. 6. 2022

Komentář politického geografa k aktuální situaci na Ukrajině. Překvapilo něčím Rusko? A jak podle něj společnost celý konflikt na Ukrajině vnímá? Hostem podcastu De Facto byl Michael Romancov z Institutu politologických studií FSV UK .

3. 5. 2022

Why did he choose Prague and IES FSV UK for his studies? How has it prepared him for his professional career? And why is he so keen on volunteering?

19. 4. 2022

Ivona Butcher na Fakultě sociálních věd studovala finance, finanční trhy a bankovnictví. Zkušenosti získala také při studiu MBA v USA, kde byla dokonce i viceprezidentkou investičního fondu na Wall Street.

5. 4. 2022

Už třicet let života ho pojí s FSV UK. Nejprve na fakultě studoval, teď působí jako pedagog a akademik. Proč si myslí, že jsou sociální vědy v dnešní době důležité? A co jsou největší problémy současné vzdělávací politiky?

11. 3. 2022

Jaké to je být zahraničním reportérem na Blízkém východě? Jak na místě funguje spolupráce s kameramanem? A co je na práci stálého zpravodaje v zahraničí nejlepší? Poslouchejte další díl podcastu De Facto s Jakubem Szántó, reportérem a novinářem, který absolvoval Institut mezinárodních studií na FSV UK.

20. 2. 2022
Strana 5 z 5