facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Jedničky a nuly

Jedničky a nuly

Cílem podcastu je přiblížit nejnovější informační technologie široké veřejnosti včetně studentů středních škol, a přispět tak k popularizaci tohoto oboru, který je v dnešní době v mnoha oblastech nepostradatelný. FIT ČVUT podcast Jedničky a Nuly spustila tematicky 10. 10. 2021.

nternetové bankovnictví, Amazon, Google, Facebook... Proč je důležité chránit své účty unikátními silnými hesly, jak může hacker stejné heslo pro více účtů zneužít a k čemu nám pomůže správce hesel, vysvětluje Josef Kokeš z Katedry informační bezpečnosti.

10. 4. 2022

Navigace, hraní her, sledování pořadů nebo připojení k internetu. Jaké moderní technologie se v dnešní době v nových automobilech nachází a jak ovlivňují kybernetickou bezpečnost aut, prozradil Jiří Dostál, člen Katedry informační bezpečnosti a Laboratoře RFID.

10. 3. 2022

Co mají společného informační technologie a astronomie? Jak se dá informatika využít například při zkoumání hvězd a co všechno jsme díky ní schopni zjistit o vesmíru samotném? To prozradil první astroinformatik Petr Škoda.

17. 2. 2022

Umí robot výrobek ve skladu jen najít nebo ho umí i zabalit? Jaká je úloha robotů ve skladech nebo jaký je rozdíl mezi robotickým agentem a robotem? Nejen to nám prozradil Pavel Surynek, odborník na umělou inteligenci v robotice a vedoucí Laboratoře robotických agentů. Odborník, který vymýšlí nové algoritmy pro automatizaci skladů.

14. 2. 2022

Veřejný prostor, továrny, živočišné nebo rostlinné odvětví.Kde všude se kamery v současné době používají, k čemu slouží a jak se dá nakládat se záběry z kamer z pohledu GDPR prozradil Jakub Novák, vedoucí Laboratoře zpracování obrazu (ImproLab).

12. 2. 2022

Předpovědi počasí, navigační systémy nebo umění. Kde všude se umělá inteligence v současné době používá, prozradil Petr Šimánek, vědecký odborník na AI a dynamické systémy z Laboratoře datových věd (DataLab).

4. 2. 2022

Policejní i záchranářské akce, natáčení filmů i zábava. O tom, jaké mají drony v současnosti i v budoucnu reálné využití s Lukášem Brchlem

24. 1. 2022
Strana 3 z 3