facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Portál Vědavázkum.cz nedávno začal spolupracovat s platformou FlashNews, která má za cíl přinášet svým uživatelům relevantní informace z nejrůznějších oblastí.

11. 4. 2021

Vědavýzkum.cz

Americký prezident Joe Biden na konci března zveřejnil investiční plán pro nadcházející roky. V rámci přestavby infrastruktury země a vytváření nových pracovních míst plánuje obohatit americkou vědu až o 250 miliard dolarů. Největší podíl financí z tohoto rozpočtu připadne druhé největší národní agentuře pro financování výzkumu, National Science Foundation.

10. 4. 2021

Vědavýzkum.cz

Odbornice na elektronovou mikroskopii Ilona Müllerová a orientalista Ondřej Beránek se stali novými místopředsedy Akademie věd ČR. Ve vedení naší nejvýznamnější vědecké instituce zasednou i dosavadní místopředsedové chemik Zdeněk Havlas a experimentální fyzik Jan Řídký. Spolu s dalšími členy Akademické rady budou pomáhat předsedkyni Evě Zažímalové v následujícím čtyřletém funkčním období s řízením Akademie.

10. 4. 2021
Akademie věd ČR
Array
(
)

Praha mapuje socioekonomické podmínky a potřeby vědců. Cílem šetření je porozumět překážkám, které mohou mladé vědce odrazovat od práce v Praze. Součástí budou návrhy opatření, která by podpořila mladé vědce a zároveň vytvořila z Prahy atraktivní lokalitu jak pro české vědce vracející se ze zahraničí, tak pro příchozí zahraniční vědce.

10. 4. 2021

Pražský inovační institut

Ministerstvo vnitra čtvrtou veřejnou soutěží Programu bezpečnostního výzkumu v ČR v letech 2015-2022 podpořilo 27 projektů zaměřených na krizové řízení pro zvládání epidemiologických a biologických hrozeb. Soutěž souvisela s mimořádnou situací, která nastala v důsledku epidemie SARS-CoV-2.

10. 4. 2021

Ministerstvo vnitra ČR

Univerzita Karlova u příležitosti oslav Dne vzdělanosti, na který 7. dubna připadá i výročí 673 let od jejího založení, zveřejnila letošní laureáty prestižní výzkumné podpory Donatio Universitatis Carolinae. S oceněním, jež je udělováno od roku 2017, se pojí podpora výzkumu ve výši jednoho milionu korun.

9. 4. 2021

Univerzita Karlova

Ministr školství mládeže a tělovýchovy Robert Plaga reaguje na otevřený dopis, v němž skupina předních českých vědců ministra žádá o podporu EMBO grantů pro Českou republiku formou navýšení počtu udělovaných EMBO instalačních grantů na úroveň dvou až tří nově podpořených osob ročně a zajištění finančních prostředků k jejich realizaci ze státního rozpočtu.

9. 4. 2021

MŠMT

Twitter se v uplynulých letech stal klíčovou sociální sítí pro celou vědeckou komunitu, vědecké instituce i vědce samotné. Společnost alevia pořádá dne 8. 6. 2021 on-line webinář, který se bude věnovat právě komunikaci vědy na této sociální síti. Registrace je zahájena.

9. 4. 2021

alevia

Nově vydaný oborový žebříček QS World University Rankings za rok 2021 hodnotí světové univerzity za uplynulý rok celkem v jedenapadesáti disciplínách. České vysoké školy bodovaly zejména v oborech, jako je lingvistika, politologie, zemědělství, geografie nebo umění.

8. 4. 2021

Vědavýzkum.cz

Česká Noc vědců, která se uskuteční 24. září, se i letos objeví na mapě pořadatelů European Researches' Night. Zařadí se tak po bok zemí, jako je Francie, Portugalsko, Anglie nebo Izrael. Pořadatelé kromě jiného odhalují téma tohoto roku, kterým bude ČAS.

8. 4. 2021

VŠB-TUO