facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Portál Vědavýzkum.cz slaví druhé narozeniny

3. 9. 2018
Portál Vědavýzkum.cz slaví druhé narozeniny

Jsou to již dva roky, co jsme spustili portál Vědavýzkum.cz s cílem shromažďovat informace z oblasti výzkumu, vývoje a inovací na jednom místě a podporovat nezávislou diskusi o vědní politice a souvisejících tématech. Co se za tu dobu podařilo, kam jsme se posunuli a kam míříme?

Předem bychom chtěli poděkovat všem věrným čtenářům, kterých v uplynulých měsících stále přibývalo. V první polovině roku 2018 četlo portál Vědavýzkum.cz v průměru kolem 20 tisíc návštěvníků měsíčně. Denní průměr se vyšplhal na 650 návštěvníků a náš úterní newsletter má přes 2000 pravidelných odběratelů. Tohoto výsledku si vážíme a rádi bychom, aby byl portál i nadále užitečný a zajímavý pro co nejširší skupinu uživatelů. I proto jsme se letos rozhodli přihlásit do soutěže Křišťálová lupa 2018, v níž nás můžete podpořit v rámci hlasování, které bude probíhat od 20. září do 1. listopadu.

fb cover final

Naší hlavní prioritou zůstává poskytovat kvalitní informace o oblasti výzkumu a vývoje. Kromě zvyšování podílu vlastních článků pokračujeme v rozhovorech s významnými osobnostmi v oblasti VVI. Letos jsme mluvili například s Jaroslavem Millerem, Hanou Kosovu, Karlem Melzochem, Pavlem Bělobrádkem, Pavlem Kirilenkem, Tomášem Jungwirthem, Liborem Grubhofferem nebo Pavlem Dolečkem. Kromě toho publikujeme rozhovory od našich spolupracujících autorů - především Martina Rychlíka, Jana Žižky a Martina Víty. Nadále přinášíme zajímavé články z řady vysokých škol, výzkumných pracovišť a od našich partnerů (Akademie věd ČR, Technologické agentury ČR, Grantové agentury ČR, Technologického centra AV ČR a dalších) a odborníků (zejména v rubrice Legislativa a právo).

Těší nás, že mezi nejoblíbenějšími příspěvky zůstávají blogy, názory a komentáře. Snažíme se podporovat a rozvíjet debatu o důležitých otázkách české vědní politiky. Řada osobností se na našich stránkách vyjadřuje k tématům, jako jsou podmínky akademických pracovníků a doktorandů, hodnocení výzkumných organizací nebo řízení a financování systému výzkumu a vývoje.

K dalším funkcionalitám portálu patří Kalendář akcí v oblasti výzkumu a vývoje, nabídka neakademických pracovních pozic v oblasti VaV (ve spolupráci s portálem ResearchJobs.cz, který publikuje pozice akademické) a od konce roku 2017 také rubrika Příležitosti (jejím partnerem je nově aplikace Anlupa), ve které pro vás sledujeme aktuální příležitosti pro realizaci a financování projektů a aktivit ve výzkumu a vývoji včetně udělování cen a nabídek stipendií. Od listopadu 2017 můžete aktuality z oblasti výzkumu a vývoje zaslechnout také od Aleše Vlka v pravidelném středečním pořadu na Rádiu ZET.

V uplynulých měsících jsme se stali mediálním partnerem několika úspěšných akcí, například Veletrhu vědy AV ČR, mezinárodní startupové soutěže PowerUp! 2018 nebo 6. Národní konference transferu technologií v Plzni. V září budeme také partnerem prvního ročníku konference Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

Letos řady našich významných partnerů rozšířila společnost EY Česká republika, která se stala generálním partnerem portálu pro rok 2018. Dále Inovační centrum Ústeckého kraje, David Karabec a již zmíněná aplikace Anlupa.

Do budoucna budeme dále usilovat o to, aby všechny důležité informace z oblasti byly k nalezení na našem portálu a uživatel je nemusel složitě dohledávat z více zdrojů. Budeme rádi, pokud budete náš portál pravidelně navštěvovat a doporučíte ho také svým spolupracovníkům a známým. Oceníme i jakékoliv náměty na zlepšení, které se pokusíme zapracovat, bude-li to v našich silách. Pokud máte zajímavý příspěvek do diskuse nebo námět, který by mohl být pro naše čtenáře zajímavý, neváhejte se na nás obrátit na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přejeme všem úspěšný start v novém akademickém roce.

 

Redakce portálu Vědavýzkum.cz