facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Vládní bilance i statistiky výzkumu a vývoje na Rádiu ZET

30. 11. 2017
Vládní bilance i statistiky výzkumu a vývoje na Rádiu ZET

Ve středu 28. 11. 2017 jsme na vlnách Rádia ZET připomněli nedávnou bilanci působení Pavla Bělobrádka v pozici předsedy Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) i data z nové Ročenky Českého statistického úřadu (ČSÚ) týkající se výzkumu a vývoje v roce 2016.

O 330. zasedání RVVI, které se konalo na konci minulého týdne, jsme informovali zde. V rámci jednání bilancoval bývalý místopředseda vlády Pavel Bělobrádek čtyři roky práce Rady, zdůraznil především lepší zacílení a růst výdajů v oblasti VaV. V kontextu sestavování nové vlády se ale také objevila informace, že s pozicí místopředsedy pro vědu, výzkum a inovace se nadále nepočítá. Lze tak předpokládat, že agenda VaV se postupně přesune zpět pod Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, kam z hlediska kompetenčního zákona spadá (na to nedávno v rozhovoru upozorňoval například Vlastimil Růžička).

Aleš Vlk v pravidelném pořadu pro Rádio ZET také připomněl nedávno vydanou Statistickou ročenku České republiky 2017, v níž je celá kapitola věnována údajům z oblasti výzkumu a vývoje. O vzdělání, zaměstnancích a platech ve VaV jsme psali zde. O počtech pracovníků a investovaných prostředcích z hlediska jednotlivých vědních oborů si můžete přečíst zde.

Pravidelný pořad portálu Vědavýzkum.cz můžete na Rádiu ZET slyšet vždy ve středu, záznam je pak dostupný na webových stránkách.

Vysílání Rádia ZET (dřívější BBC) je postaveno především na informacích z byznysu a podnikání. Naladíte jej na těchto frekvencích vždy ve všedních dnech od 6:00 do 19:00 a o víkendech od 7:00 do 18:00. V ostatních časech zde naladíte anglické vysílání BBC World Service.

zet

 

 

 

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)