facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Náklady na projekty občanské vědy, jejichž těžištěm je práce s veřejností, umí vyšplhat vysoko. Přesto existují jen omezené možnosti, kde o finance na tyto projekty žádat. Třetí a poslední díl seriálu o občanské vědě se zaměřuje na zkušenosti třech vědců a vědkyň, kteří již několik let podobné projekty vedou a koordinují stovky dobrovolníků.

16. 2. 2023

Vědavýzkum.cz

Portál Vědavýzkum.cz vyhlašuje další díl pravidelného seriálu Anketa čtenářů. Jaký je Váš názor na zavádění průmyslových doktorátů v Česku? Mají potenciál přinést pozitivní změnu? Nebo se naopak podle Vás jedná o zbytečnou inovaci?

16. 2. 2023
Anketa čtenářů
Array
(
)

Agentura CzechInvest přispěla svým know-how ke vzniku Českého bateriového klastru, který uspořádal v polovině prosince svou první výroční schůzi. Jde o první v Česku působící zájmové sdružení tohoto typu propojující veřejnou, akademickou i privátní sféru na poli výzkumu, vývoje a osvěty celkového řetězce navázaného na baterie.

16. 2. 2023

CzechInvest

Ozvěna, vizualizace zvuku, otázky rezonující společností a reflexe, která šíří dál nové myšlenky a inspiraci – tématem letošního 58. ročníku mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO) se stalo Echo. Stejně jako ozvěna se 25. dubna vrátí po roce do Olomouce a na šest dní opět rozvibruje celé město. 

16. 2. 2023

Festival AFO

Učená společnost České republiky srdečně zve na veřejnou přednášku Tomáše Slanina, vedoucího skupiny redoxní fotogemie z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, která se bude konat v úterý 21. února 2023 od 16 hodin v budově AV ČR na Národní 3 a která bude živě vysílána na YouTube.

15. 2. 2023

Učená společnost České republiky

Technologická agentura ČR zve na webinář pro uchazeče k vyhlášené 2. veřejné soutěži Programu SIGMA – Dílčí cíl 2: Začínající výzkumníci/výzkumnice a vyrovnávání příležitostí v projektech aplikovaného výzkumu (dále jen „SIGMA – DC2”), který se bude konat online v úterý 21. února 2023 od 10 hodin.

15. 2. 2023

Technologická agentura ČR

Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. V českém univerzitním prostředí se o pedagogických dovednostech příliš nediskutuje. Přesto je nezávislé hodnocení kvality výuky na špičkových univerzitách v zahraničí běžné. Proč je nutné o takových mechanismech uvažovat? Nenaruší zavedené akademické zvyklosti? Jakou cestu hodnocení zvolí Univerzita Karlova?

15. 2. 2023

https://open.spotify.com/embed/episode/3NMrZlWKpjEuzrU0zEwkUz

Nebýt v únoru 1948 lidí jako byl František Kriegel, nepotřebovali jsme v roce 1968 lidi jako byl František Kriegel. Něco na tom je, ale bylo to o dost složitější. A protože se blíží vydání knihy Martina Gromana Kriegel, je čas na jeden speciální díl o této postavě, se kterou posluchači Přepište dějiny už nějaký ten pátek žijí. Takže, jaký byl Kriegel před rokem 1968?

15. 2. 2023

https://open.spotify.com/embed/episode/6XiOmzEUwVR1JvQdlv5fbc

Lenka a Radoslav Hajgajda založili Asociaci genové terapie po narození syna Olivera, kterému byl zjištěn Angelmanův syndrom. Od roku 2018 se tato nezisková organizace primárně podílí na podpoře základního výzkumu Českého centra pro fenogenomiku zaměřujícího se na léčbu vzácných onemocnění. Dnes, 15. února, si také připomínáme Mezinárodní den Angelmanova syndromu.

15. 2. 2023

Vědavýzkum.cz

Česká styčná kancelář v Bruselu (CZELO) připravila týdenní přehled novinek. Podívejte se, jaký byl zájem o ERC Synergy granty a nenechte si ujít jedinečnou nabídku školení přímo v laboratořích JRC. Závěrem se můžete společně s kanceláří CZELO ohlédnout za prvním fórem k evropským partnerstvím či za neformálním setkáním ministrů pro výzkum.

15. 2. 2023
CZELO
Array
(
)