facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Martin Kotora je na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy vedoucím skupiny katalýzy v organické syntéze. Za excelentní výsledky ve výzkumu, špičkové publikace a vysokou citovanost převzal letos v dubnu nejvyšší univerzitní ocenění – Donatio.

11. 12. 2022

Univerzita Karlova

Aktuálně byla otevřena nová mezinárodní výzva ERA-MIN 3 Call 2023. Výzva je zaměřena na výzkum v oblasti neenergetických nezemědělských surovin. Termín pro příjem návrhů projektů trvá do 30. března 2023.

11. 12. 2022

Technologická agentura ČR

Jak modelovat kolektivní chování a co je to agentní model? Jaké vlastnosti má mít takový agent, aby se dal v modelu použít, a co je to fantomová zácpa? Nejen o tom s Pavlem Hrabákem z Katedry aplikované matematiky FIT ČVUT v Praze.

10. 12. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/3NZO2WVL2V9KnGJ4WZZIAH

Pivo a víno. To je důvod, proč se Branislav Vrana pustil do studia potravinářské chemie na vysoké škole. Původně se chtěl stát profesionálním sládkem nebo vinařem, jeho plány ale nabraly zcela jiný směr a zlákala ho environmentální chemie. Proč se rozhodl vycestovat do zahraničí? A kdy ho naopak napadlo vrátit se zpět?

10. 12. 2022

Masarykova univerzita

Energetická soběstačnost je horkým tématem, které rezonuje napříč celou Evropou. Čeští experti k řešení této situace přispěli svým pomyslným dílkem skládačky. Vyvinuli a zkonstruovali unikátní prototyp mobilního energetického kontejneru, který je schopen zásobovat objekty teplem, nebo se naopak postarat o jejich chlazení a přitom být energeticky nezávislý na vnějších zdrojích.

10. 12. 2022

Tým Laboratoře etnobotaniky a etnofarmakologie na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) se v listopadu vrátil z expedice na Filipínách. Tým českých vědců z ČZU zde pomohl svým filipínským kolegům připravit projekt na novou laboratoř, který podpořilo i Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

10. 12. 2022

Česká zemědělská univerzita v Praze

Tomáš Kerepecký pracuje jako doktorand v Ústavu teorie informace a automatizace Akademie věd České republiky. Zuzana je čerstvou absolventkou magisterského studia Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Vzali se v září roku 2021 a první rok manželství strávili ve Spojených státech amerických, kde byl Tomáš jako stipendista Fulbright-Masarykova programu.

9. 12. 2022

Sdružení CzechInno v úterý 6. prosince 2022 vyhlásilo vítěze dvanáctého ročníku projektu Vizionáři. Byly oceněny nejpřínosnější inovační počiny Česka a Osobnosti projektu Vizionáři 2022. Slavnostnímu večeru vévodily inovace z oblasti úspor přírodních zdrojů, energií i environmentálních aspektů, bodovaly také projekty z oblasti inovativního odpadového hospodářství a cirkulární ekonomiky.

9. 12. 2022

Vědavýzkum.cz

V pondělí 12. a v úterý 13. prosince 2022 proběhne v Praze Workshop e-IRG zaměřený na velké výzkumné e-infrastruktury. Na účastníky čeká řada přednášek předních odborníků, s nimiž budou moci debatovat o nejžhavějších otázkách oboru.

9. 12. 2022

CESNET

Rada pro výzkum, vývoj a inovace vyzývá k podávání návrhů kandidátů na členy Odborných panelů pro obory: Biological science, Electrical engineering, Nanotechnology, Clinical medicine, Agricultural biotechnology, Education, Sociology, Social and economic geografy, History and Archaeology, Philosophy, ethics and Religion, Arts. Lhůta pro doručení návrhů je 11. ledna 2023.

9. 12. 2022