facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Předsednictvo GA ČR schválilo prodloužení lhůty pro podávání projektů v rámci Urgent Funding SARS-CoV-2, a to až do 15. prosince 2020. Výzva je určena k podávání mezinárodních návrhů projektů hodnocených na principu Lead Agency (LA granty) tematicky zaměřených na současnou pandemii COVID-19. Návrhy projektů mohou být podány do všech oborů základního výzkumu.

27. 9. 2020

Grantová agentura ČR

Titul doktor věd uděluje Akademie věd ČR od roku 2003, dosud ho získalo 181 osobností, včetně devíti vědců a vědkyň, kteří diplom převzali z rukou předsedkyně AV ČR Evy Zažímalové ve středu 23. září 2020 v prostorách Knihovny AV ČR.

26. 9. 2020
Akademie věd ČR
Array
(
)

Projekt Univerzity Pardubice s názvem Centrum pro etiku jako studium hodnoty člověka byl podpořen z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci výzvy Podpora excelentních výzkumných týmů částkou 104 miliony korun. V čem je podpořený projekt důležitý a jak se podařilo poskládat potřebný vědecký tým, prozradila Kamila Pacovská, zástupkyně vedoucího výzkumu.

26. 9. 2020

MŠMT

V úterý 22. září 2020 byla oficiálně otevřena poslední a největší jednokolová výzva programu H2020 zaměřená na European Green Deal. Cílem výzvy je rychle přispět poznatky či inovacemi k ochraně klimatu.

26. 9. 2020

Technologické centrum AV ČR

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) dnes na svém 360. zasedání navrhla jmenovat tři členy předsednictva Grantové agentury ČR. Jsou jimi Alice Valkárová, Petr Baldrian a Jaroslav Koča, který byl zároveň nominován na funkci předsedy GA ČR. Všichni tři navážou na svou dosavadní práci v předsednictvu v prvním funkčním období. Českou hlavu za rok 2020 obdrží imunolog Václav Hořejší.

25. 9. 2020

Vědavýzkum.cz

Na konci srpna 2020 oznámil japonský premiér Šinzó Abe svou rezignaci. Neočekávaný krok nejdéle sloužícího japonského předsedy vlády po sobě zanechal politické vakuum. Jaké budou osudy japonské vědy v nové éře? A podaří se Japonsku přerušit trend poklesu vědeckého výkonu?

25. 9. 2020

Vědavýzkum.cz

Psali jste letos svoji bakalářskou nebo diplomovou práci o životním prostředí? Pak byste rozhodně neměli přehlédnout soutěž s názvem Czech Envi Thesis, která mezi studentskými pracemi vybírá ty nejzdařilejší z oblasti společenských věd. A s nimi také mladé talenty bojující za přírodu. Přihlašování prací jde právě do finále, končí 30. září.

25. 9. 2020

UJEP

V pátek 23. října 2020 se uskuteční online seminář AI a data – nové právní výzvy. Seminář pořádá Centrum transferu technologií VŠB-TUO ve spolupráci s JŠK, advokátní kancelář, s.r.o.

25. 9. 2020

VŠB-TUO

Po letech strávených ve Spojených státech se biochemik Zdeněk Hostomský v roce 2012 vrátil do Česka, aby se stal ředitelem jednoho z nejúspěšnějších tuzemských vědeckých ústavů. Nyní, nedlouho před koncem druhého funkčního období, ohlásil kandidaturu do Senátu. Co ho k tomu vedlo a jaké problémy by chtěl z této pozice zlepšit?

24. 9. 2020

Vědavýzkum.cz

Dvacetileté výročí fungování pobočky DAAD v Praze a její spolupráci s Univerzitou Karlovou připomnělo příjemné slavnostní setkání 10. září 2020 na půdě Univerzity Karlovy. Německá akademická výměnná služba (DAAD) vznikla již v roce 1925 a jejím cílem je podpora studentských a vědeckých výzkumných pobytů. Tato organizace rovněž sponzoruje středoevropskou síť univerzit CENTRAL.

24. 9. 2020

Univerzita Karlova