facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

V pořadí již devátou výzvu projektů Proof-of-Concept (PoC) vyhlásil rektor Univerzity Palackého v Olomouci (UP) Jaroslav Miller. Zájemci mají možnost požádat až o jeden milion korun na podporu svých vědeckých aktivit vedoucích ke komerčnímu uplatnění.

21. 2. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

Technologická agentura ČR (TA ČR) informuje uchazeče o novinkách ve 4. veřejné soutěži programu EPSILON, která bude vyhlášena 28. února 2018. Program podporuje projekty aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje, jejichž výsledky mají vysoký potenciál pro rychlé uplatnění v nových produktech, výrobních postupech a službách. Nově se i v programu EPSILON zavádí role tzv. aplikačního garanta známá již z programů ÉTA a THÉTA.

20. 2. 2018

TA ČR

Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE-EI) v Praze pořádá mezinárodní soutěž New Economic Talent 2018 pro mladé vědce a badatele v oblasti ekonomie. Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2018.

19. 2. 2018

CERGE-EI

Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila výsledky vyhodnocení splnění podmínek návrhů projektů podaných do 1. veřejné soutěže ve výzkumu a experimentálním vývoji programu THÉTA, vyhlášené dne 31. 10. 2017.

16. 2. 2018

TA ČR

Německé ministerstvo životního prostředí vyzývá neziskové organizace k zapojení do bilaterálních a multilaterálních projektů, které mají přispět k výměně poznatků a postupů při ochraně klimatu a zintenzivnit diskuzi na dané téma. Návrhy mohou být podávány do 16. března 2018.

15. 2. 2018

Vědavýzkum.cz

Odstranění nežádoucích účinků chemoterapie, vývoj nových materiálů pro výrobu levné a ekologické solární energie či výzkum tání ledu v Antarktidě po poslední době ledové. I tyto projekty budou zkoumat noví nadějní vědci na brněnských univerzitách. Celkem 25 českých i zahraničních studentů letos uspělo v projektu Brno Ph.D. Talent. Po dobu tří let budou ke své doktorské práci dostávat stipendium 100 tisíc korun ročně.

14. 2. 2018

JCMM

V prosinci 2017 vypsala německá grantová agentura Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) výzvu, která předpokládá financování česko-německých vědeckých projektů v letech 2019-2021. Partneři v Německu se musí zaregistrovat do programu ELAN do 20. března 2018. V České republice vyhlásí výzvu Grantová agentura ČR na konci února.

14. 2. 2018

ERA

Každý rok oceňuje Francouzské velvyslanectví v Praze nejlepší mladé vědce z českých univerzit a výzkumných institucí a ze jejich práci v různých oborech uděluje prestižní ceny spojené s finanční odměnou i možností stipendia ve francouzských výzkumných laboratořích.

13. 2. 2018

Vědavýzkum.cz

Technologické centrum AV ČR organizuje dne 8. března 2018 společný informační den ke třem částem programu Horizont 2020: FET Open (Budoucí a vznikající technologie), SEWP (Šíření excelence a rozšiřování účasti) a SwafS (Věda se společností a pro společnost), do jejichž výzev se mohou zapojit české subjekty z jakékoliv oblasti výzkumu.

11. 2. 2018

TC AV ČR

Každý třetí projekt získal vědecké ocenění, každý čtvrtý vyprodukoval alespoň jeden patent. Výsledky prestižního grantového programu Future and Emerging Technologies (FET), který se zaměřuje na základní výzkum s průlomovým potenciálem a významnými technologickými a společenskými dopady, dokazují špičkovou úroveň podpořených projektů.

10. 2. 2018

Vědavýzkum.cz