facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

V posledních letech napříč žebříčky stoupají asijské univerzity stále výš. V čem se ale zlepšují a jaké faktory stojí za jejich úspěchem? A proč naopak klesají tradičně silné regiony jako je Francie nebo Spojené státy? Portál Times Higher Education zveřejnil analýzu výsledků posledního žebříčku.

25. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Během listopadu a prosince 2017 se v Haagu uskuteční série workshopů, které se zaměří na základní témata duševního vlastnictví. Kurz je určen pro začínající manažery a poradce v oblasti duševního vlastnictví či budoucí patentové zástupce.

24. 9. 2017

FORUM

Evropská asociace univerzit (EUA) vybízí k participaci na otevřeném průzkumu možností zjednodušení programu Horizont 2020. Dotazník se zabývá především organizační a finanční stránkou grantů, výzva proto směřuje k vědcům, koordinačním a finančním pracovníkům univerzit.

16. 9. 2017

Evropská asociace univerzit

Portál Times Higher Education vydal srovnání světových vysokých škol podle uměleckých a humanitních oborů. První místo po sedmé v řadě získala Stanford University, v žebříčku se umístily také dvě české vysoké školy.

13. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská výzkumná rada (ERC) zveřejnila výsledky nové studie, která ukázala, že 73 % projektů, které financovala, přinesly průlomové nebo významné vědecké výsledky. Studie tak potvrzuje, že se ERC daří podporovat potenciálně velmi přínosné projekty, které jsou zároveň ale vysoce rizikové.

12. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

V Evropské unii probíhají spory o škrty v rozpočtu na vědu, výzkum a inovace. V důsledku brexitu by měl být snížen až o půl miliardy eur. Navrhované škrty ostře kritizuje Carlos Moedas, evropský komisař pro výzkum, vědu a inovace.

10. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Britská vláda zveřejnila poziční dokument o budoucích vztazích mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií v oblasti vědy a výzkumu. Z dokumentu vyplývá, že Británie chce s EU nadále pokračovat v blízké spolupráci.

8. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Dne 5. 9. zveřejnil portál Times Higher Education nový žebříček tisícovky nejlepších světových univerzit. Podruhé v řadě zvítězila University of Oxford, na druhém místě skončila University of Cambridge. Z našich vysokých škol se nejlépe umístila Univerzita Karlova na 401. - 500. místě.

5. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

University of Ulm pořádá ve dnech 2. a 3. listopadu 2017 první konferenci k vysokému školství v podunajském regionu Danube Conference for Higher Education.

3. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská síť NCP BioHorizon bude pořádat dvě partnerské burzy, jejichž cílem by mělo být vytváření partnerství pro společné projekty do výzev H2020. Konkrétně se jedná o výzvy Societal challenge 2 + KET biotech, jejichž vyhlášení se očekává v říjnu 2017.

2. 9. 2017

Technologické centrum AV ČR