facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Mezinárodní konference The Gender Summit s podtitulem „United in Science and through Science“ se zaměří na problematiku genderu a pohlaví v širokém spektru kontextů. Přestižní událost se bude konat 18. a 19. června 2018 v Londýně.

30. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Dne 5. června 2018 se v Bruselu uskuteční výroční konference Science|Business s názvem Innovative Europe? Time for a new EU innovation strategy. Jejím cílem je diskutovat evropské politiky a programy, které bude třeba implementovat za účelem zajištění dlouhodobé stability a prosperity v Evropě.

28. 4. 2018

Science|Business

Společnost Times Higher Education (THE) zveřejnila žebříček nejlepších vysokých škol THE New Europe 2018 ranking. Hodnotí vysoké školy v zemích, které vstoupily do Evropské unie od roku 2004. Česká republika má v top 10 hned tři zástupce.

26. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Spolkové ministerstvo pro vědu a vzdělání vypisuje soutěž pro mladé výzkumníky v oblasti udržitelného rozvoje - Green Talents 2018. Patronkou ceny je německá spolková ministryně pro vzdělávání a výzkum Anja Karliczek.

22. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Při příležitosti maďarského předsednictví Visegrádské čtyřky organizuje Tempus Public Foundation ve spolupráci s dalšími partnery konferenci s názvem Third Mission of Higher Education and Innovation Networks in The Visegrad Group. Konference se uskuteční 10. května 2018 v Budapešti.

21. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Francouzské vědecké instituce nechtějí prodloužit smlouvu s nakladatelstvím Springer. To se tak dostalo do podobné situace jako nedávno Elsevier v Německu. I reakce je stejná. Francouzští výzkumníci mají nadále přístup k jejich publikacím.

19. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Dvoudenní konference evropské asociace doktorandů a mladých vědeckých pracovníků EURODOC 2018 ve finském Tampere začíná právě dnes. Událost, jejímž hlavním tématem jsou nesnadné výzvy, které s sebou přináší začátky vědecké dráhy, můžete sledovat online.

18. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Přístup na jedno kliknutí. To nabízí nástroj Kopernio, který chce dopřát výzkumníkům více pohodlí při hledání odborných publikací. Tento „legální Sci-Hub“ zpřístupní miliony článků přímo ve chvíli, kdy je pomocí Google Scholar nebo PubMed najdete. Uživatel si ale může stáhnout jen ty, na které má právo.

13. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Evoluce, nikoli revoluce. Tak charakterizuje nový šéf generálního ředitelství Evropské unie pro výzkum a inovace Jean-Eric Paquet devátý rámcový program (FP9), jehož navrhovaná podoba bude zveřejněna koncem května 2018. Připravené jsou 3 scénáře.

6. 4. 2018

Vědavýzkum.cz

Kongres Spojených států amerických s konečnou platností zachránil pro zbytek fiskálního roku 2018 rozpočet na vědu od škrtů, které navrhoval prezident Donald Trump. Finance na vědu dokonce narostly oproti minulému roku výrazně - celková suma nebyla nikdy v historii větší.

3. 4. 2018

Vědavýzkum.cz