facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Jižní Korea si udržela první příčku v globálním inovačním žebříčku agentury Bloomberg pro rok 2019. Ten letos vyšel již posedmé. V těsném závěsu za Koreou se umístilo Německo. Česko si polepšilo z 28. na 25. místo.

30. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Ve dnech 14. a 15. března 2019 se ve Vídni uskuteční již pátý ročník konference International B2B Software Days věnované budoucnosti digitálního byznysu. Akce je určena firmám a vědecko-výzkumným institucím, které mají zájem o technologickou, výzkumnou a obchodní spolupráci.

30. 1. 2019

Velvyslanectví ČR v Rakousku

Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN) zveřejnila studii navrhovaného urychlovače Future Circular Collider (FCC), který by měl v budoucnu nahradit v současnosti provozovaný urychlovač LHC (Large Hadron Collider). Studie představuje různé možnosti jeho realizace, význam pro fyzikální výzkum a popisuje technologické výzvy, předpokládané náklady a harmonogram projektu.

27. 1. 2019

CESNET

Od 1. ledna 2019 převzalo štafetu evropského předsednictví Rumunsko. Největší výzvou v oblasti výzkumu a vývoje, které budou v čele Rady Evropské unie Rumuni čelit, je dojednávání finální podoby nového rámcového programu Horizon Europe. Ve světle domácích politických střetů ale rumunské předsednictví vyvolává napříč Evropou obavy.

22. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Crowdfunding, tedy hromadné financování, otevírá kreativním lidem doposud zavřené dveře. Jde de facto o sbírku, kdy lidé přispívají menší či větší částku na určitý projekt. V oblasti výzkumu a vývoje se crowdfunding daří využívat k zajištění financování projektů hlavně mladším vědcům. I v České republice obliba tohoto způsobu financování roste.

21. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Ve dnech 11. a 12. dubna 2019 se v Budapešti uskuteční již 5. ročník mezinárodní konference CEHEC – Central European Higher Education Cooperation. Bude se věnovat jak vysokému školství (řízení, financování, výuka), tak výzkumu a vývoji. Termín pro zasílání abstraktů příspěvků je 10. března 2019.

17. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Podle očekávání se v úterý 15. 1. 2019 v britském parlamentu nepodařilo schválit navrhovanou dohodu premiérky Theresy Mayové o odchodu Velké Británie z Evropské unie. Následky tohoto rozhodnutí mohou být pro britskou vědu velmi vážné.

16. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Rada Evropské unie oznámila, že schválila všechny podrobnosti o vesmírném programu na roky 2021-2027. Jeho definitivní rozpočet ale zatím není známý. Nová agentura by měla sídlit v Praze.

14. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Každý rok přináší nesčetné množství vědeckých objevů a událostí po celém světě. Stejně tak uplynulý rok 2018 byl takových objevů plný, a některé z nich stojí za to si připomenout. Jaké události v minulém roce hýbaly vědeckým světem?

10. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Evropský inovační a technologický institut (EIT) hledá 13 organizací, které převezmou roli EIT Food Hubs na roky 2019–2020 v zemích Regionálního inovačního programu. Konkrétně se jedná o Chorvatsko, Česko, Estonsko, Řecko, Maďarsko, Itálii, Litvu, Lotyšsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Turecko.

8. 1. 2019

Vědavýzkum.cz