facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Akademický senát Univerzity Karlovy dnes navrhnul do funkce rektora pro další čtyřleté období Tomáše Zimu. Také na dalších vysokých školách a ústavech Akademie věd ČR probíhají volby nového vedení. V poměrně krátké době se tak může významně obměnit management českých výzkumných organizací ve veřejném sektoru.

20. 10. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská komise zveřejnila zprávu expertní skupiny SFR I (Horizon 2020 Experts Group on Strategic Foresight for R&I Policy) o významu foresightu v evropské politice výzkumu, vývoje a inovací, zejména při přípravě nového rámcového programu.

19. 10. 2017

TC AV ČR

Program ZÉTA je prvním, kde Technologická agentura ČR (TA ČR) bonifikuje dobrou politiku lidských zdrojů a rovné příležitosti mužů a žen na pracovišti. Těm nejlépe hodnoceným uchazečům a držitelům HR Award přiznává 30 % paušálu v podpořených projektech.

18. 10. 2017

TA ČR

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 11. října 2017 setkal s vicepremiérem pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem, aby s ním bilancoval výsledky vlády v oblasti vědy a výzkumu. Během schůzky v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze také hodnotili uplynulé čtyři roky koaliční spolupráce.

12. 10. 2017

Úřad vlády ČR

V současnosti vrcholí jednání mezi veřejnými vysokými školami a vládou o tom, kolik peněz poputuje na terciární vzdělávání v příštím roce. Ať už dopadne výsledné řešení jakkoliv, blížící se parlamentní volby budou pro představitele vysokých škol znamenat znovunastolení otázky o dalším vývoji financování vysokého školství a vědy.

29. 9. 2017

Universitas

Dne 26. 9. 2017 se na půdě Senátu Parlamentu České republiky konal odborný seminář s názvem „Expertní podpora Akademie věd ČR zákonodárcům“. Seminář otevřel klíčovou otázku spolupráce politiků s akademickou sférou.

27. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) na svém zasedání v pátek 22. září 2017 navrhla historika a archeologa Prof. Petra Sommera na udělení nejvyššího vědeckého ocenění Národní ceny Česká hlava 2017. Jednala také o aktuálním stavu přípravy státního rozpočtu na vědu a výzkum a o chystané Analýze stavu výzkumu, vývoje a inovací v České republice

25. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Rok pracovala Jana Římanová na plný úvazek a zároveň na svém doktorátu. Po roce oznámila školiteli, že končí. Důvod? Její stipendium činilo v prvním ročníku šest tisíc korun měsíčně. 

21. 9. 2017

Universitas

Komise pro hodnocení výsledků (KHV) Rady pro výzkum, vývoj a inovace na svém 98. zasedání konaném 18. září 2017 doporučila zahájit 3. etapu Hodnocení výzkumných organizací 2016.

20. 9. 2017

Úřad vlády

Redakce portálu Vědavýzkum.cz porovnala programy nejsilnějších politických stran z hlediska toho, co říkají o vědní politice, výzkumu a vývoji. Přinášíme pokračování s profily dalších pěti politických stran. Zajímá vás, pro koho je věda důležitá a co strany slibují?

19. 9. 2017

Vědavýzkum.cz