facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...

Univerzita Karlova (UK) zveřejňuje rozsáhlý a unikátní dokument ‘Bibliometric support for Evaluation of Research at Charles University 2014-2018‘. Ten představoval důležitou informační oporu nedávno dokončeného hodnocení vědy na UK. Univerzita věří, že zveřejnění dokumentu uvítá akademická i širší veřejnost, a že inspiruje i další výzkumné organizace v českém univerzitním a neuniverzitním sektoru.

17. 6. 2021

Univerzita Karlova

Celostátní soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Je jím Jan Najbert ze Základní školy Slovanské náměstí v Brně. Vítěz soutěže a další čtyři nejlepší žáci z tohoto ročníku získají kromě dalších cen příslib přiznání stipendia pro první rok studia, pokud se rozhodnou studovat na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

17. 6. 2021

Univerzita Pardubice

Ústavy Akademie věd ČR, vysoké školy a ostatní výzkumné organizace jsou úrodnou půdou pro nápady a řešení, které mají dopad na kvalitu našeho života. Kdo stojí za transferem výzkumných výsledků a inovací z akademického prostředí do běžného života v České republice? V rámci našeho seriálu jsme se podívali tentokrát do Centra transferu technologií na Akademii věd České republiky.

16. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Celkem 12 talentovaných studentů, kteří chtějí rozvíjet své vzdělání na nejlepších světových univerzitách, letos finančně podpoří nadace Bakala Foundation v rámci stipendijního programu Scholarship.

16. 6. 2021

Bakala Foundation

Firmy mohou žádat o podporu na založení nebo rozvoj vlastních center průmyslového výzkumu, vývoje a inovací. Nově je možné získat na jeden projekt až 100 milionů korun. Výzvu vyhlásilo 27. května 2021 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP PIK. Žádosti bude API přijímat do 26. srpna 2021. Pro žadatele je připravena celkem 1 miliarda korun.

16. 6. 2021

Agentura pro podnikání a inovace

Filosofický ústav AV ČR vypisuje aktuálně výběrové řízení na pozici: HR manažer/HR manažerka (part time).

16. 6. 2021

Místo výkonu: Praha

Inovační laboratoř Univerzity Karlovy chystá cyklus přednášek, workshopů i diskuzí na téma longevity = dlouhověkosti. První přednáška se uskuteční již 17. června 2021 od 18:30 v pražském Kampusu Hybernská.

15. 6. 2021
Akce
Array
(
)

V rámci série rozhovorů s prorektory pro oblast vědy a výzkumu jsme tentokrát zavítali na České vysoké učení technické v Praze. Jaké má škola zkušenosti s hodnocením výzkumných organizací? Co plánuje do budoucna a jak se jí daří v transferu znalostí a technologií? Zeptali jsme se Zbyňka Škvora, prorektora pro vědeckou a výzkumnou činnost na ČVUT v Praze.

15. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Minulý týden, 3. a 4. června 2021, proběhla v Českých Budějovicích 8. národní konference transferu znalostí a technologií. Cílem národní konference bylo, stejně jako každý rok, vytvořit prostor, kde specialisté transferu z celé republiky mohou řešit aktuální výzvy a příležitosti, které nabízí spolupráce univerzit s průmyslem, i způsoby, jak spolupráci s aplikační sférou posílit.

15. 6. 2021

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Výzkumné infrastruktury jsou klíčovou součástí moderní vědy. Na začátku června proto světoví vědečtí lídři otevřeli debatu o jejich další cestě, která má reagovat na současné problémy, jako jsou změna klimatu a udržitelnost hospodářského růstu a rozvoje. Nicméně bez ohledu na to, jak moc si Evropa přeje technologickou suverenitu, je k jejich financování a fungování nutná mezinárodní spolupráce.

15. 6. 2021

Vědavýzkum.cz