facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Ústřední knihovna společně s Ústavem výpočetní techniky UK 1. listopadu 2022 spustily Repozitář publikační činnost UK. K čemu repozitář slouží a jak v něm mohou autoři ukládat a zpřístupnit plné texty? Jakub Řihák, vedoucí Oddělení repozitářů a digitalizace Ústřední knihovny Univerzity Karlovy a garant pro oblast repozitáře, je hostem dalšího dílu podcastu Centra pro podporu open science na Univerzitě Karlově.

1. 12. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/4BDNw1rTiAjzktBpyg0Q4I

The 18th century Czech composer Josef Mysliveček is at last getting the attention he deserves, says acclaimed American musicologist Daniel E. Freeman. If so, it is in no small part thanks to Freeman’s own extensive research into the composer’s music and life. Freeman, my guest in this episode, was recently honoured by CU’s Faculty of Arts for his research and promotion of Czech culture. He gave a lecture about Mysliveček’s remarkable friendship with Leopold and Wolfgang Amadeus Mozart.

1. 12. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/06UQ00z7iBHyHRXHC66GBj

Jak působí krása studentů na jejich školní prospěch? Jaký má vliv legalizace marihuany na její užívání? A jaká je korelace genderové dysforie s autismem? To a mnohem více zjistíte v listopadovém přehledu top deseti nejsdílenějších článků na sociálních sítích.

1. 12. 2022
Eduard Petiška
Array
(
)

Rádi bychom informovali čtenáře Vědavýzkum.cz, že dne 14. 11. 2022 došlo ke změně názvu Technologického centra AV ČR na Technologické centrum Praha. Pod tímto názvem je organizace od výše uvedeného data registrována ve spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze. Přečíst si můžete také o aktivitách centra za měsíc listopad.

1. 12. 2022

Přední čeští byznysmeni se připojili k podpoře nejzajímavějších vědeckých projektů. Vkladem téměř 50 milionů Kč navýšilo osm významných podnikatelů kapitál investičního fondu i&i Biotech Fund (i&i Bio), který se specializuje na vyhledávání a rozvoj unikátních akademických startupů z oblasti vývoje léků, diagnostiky či medicínských technologií.

1. 12. 2022

i&i Bio

Akademický senát Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem zvolil dne 30. 11. 2022 kandidáta na jmenování rektorem pro funkční období od roku 2023 do roku 2027. Stane se jím Jaroslav Koutský.

1. 12. 2022

UJEP

Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, který je veřejnou výzkumnou institucí se stoletou tradicí, vypisuje výběrové řízení na pozici seniorního výzkumníka / seniorní výzkumnice.

1. 12. 2022

Místo výkonu: Praha

Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. Možnosti studia na UK včetně zahraničních pobytů rozebírá rektorka prof. Milena Králíčková. Připomíná i činnost studentských spolků a další méně formální aktivity. V další části rozhovoru upozorňuje na evropsky významné výzkumné projekty, které UK řeší. Pořadem provází Martina Vrbová.

30. 11. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/6ZTkT1HcqUwwbYNbtaHCfA

V listopadu proběhla v pražském Rock Cafe dvě živá vystoupení – podcastové crossovery mezi Hodinou dějepichu a Přepište dějiny. Tématem obou večerů bylo, co je vlastně na nacistech tak přitažlivého, že je i tolik let po válce pořád vidíme v televizi, kinech, knížkách, ale dokonce i pornu. Jestli jste to do Rock Café nestihli, záznam jistě potěší. Tak dobrou zábavu.

30. 11. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/77wWgM3cgjAqpvEFVxnokf

Náskok díky technologiím: to v českém překladu znamená zkratka názvu VDT Technology, společnosti, ve které je generálním ředitelem Jiří Jirkovský, host Aleše Vlka v Inovacastu. „Náš tým je složen z odborníků na různé oblasti, kterým se věnujeme: např. bezpečnost, energetika, správa a monitoring budov nebo vodárenství.

30. 11. 2022

https://open.spotify.com/embed/episode/0t84W8gup2dFLQEGOktsFI