facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...

Česko je silné v medicinální chemii, ale z molekul už neumíme vyrobit léčivo. Pomoci by mohlo výzkumné centrum The Parc.

3. 6. 2021
Týdeník HROT
Array
(
)

Grantové agentuře České republiky (GA ČR) se podařilo uzavřít dohodu o vysoce prestižní spolupráci s americkou vládní agenturou National Science Foundation (NSF). Jedná se o dosud nejrozsáhlejší spolupráci v oblasti vědy mezi oběma zeměmi. Vědci z ČR a USA budou moci za podpory obou agentur společně zkoumat témata v oblastech umělé inteligence, nanotechnologií nebo věd o plazmatu.

3. 6. 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje 10. ročník soutěže o Cenu Františka Běhounka za propagaci a popularizaci české vědy a šíření dobrého jména České republiky v Evropském výzkumném prostoru (ERA).

3. 6. 2021

MŠMT

Spolek Transfera.cz vypisuje výzvu cílenou na vědeckovýzkumné projekty, které jsou v konečné či pokročilejší fázi, a je zájem je skutečně a reálně rozvíjet nebo jinak zhodnotit (prodej licence aj.), popř. najít vhodného mentora.

3. 6. 2021

Transfera.cz

V roce 2021 začal naplno fungovat na Univerzitě Palackého v Olomouci vysokoškolský ústav s názvem Czech Advanced Technology and Research Institute (CATRIN). Proč CATRIN vznikl a čeho se bude snažit dosáhnout? O tom a o mnoha dalších otázkách jsme hovořili s jeho ředitelem Pavlem Banášem.

2. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Letošní Filmovou cenu TA ČR „Za popularizaci vědy mezi mládeží“ získalo Národní muzeum za zpřístupnění svých sbírek, nejen dětem, formou virtuální reality. Ocenění předal generálnímu řediteli Národního muzea Michalu Lukešovi předseda Technologické agentury České republiky (TA ČR) Petr Konvalinka 29. května 2021 ve virtuálním studiu na 61. ročníku Zlín Film Festivalu.

2. 6. 2021

Ve dnech 17. 5. až 21. 5. 2021 proběhla netradičně tradiční mezioborová konference mladých chemiků a biologů. A byla to konference výroční, dvacátá. Netradiční byla v tom, že jsme se nesešli osobně, ale celá konference byla on-line.

2. 6. 2021

Martin Fusek

Květnové zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) proběhlo v pátek 28. května 2021 formou videokonference. K hlavním bodům jednání patřily návrh výdajů státního rozpočtu na vědu na rok 2022, podpora výzkumu a vývoje z Národního plánu obnovy a příprava operačních programů OP JAK a OP TAK.

1. 6. 2021

Portál Vědavýzkum.cz mapuje nové strategické záměry vybraných českých vysokých škol. Na jaře 2021 školy připravily strategické záměry své vzdělávací, tvůrčí a další činnosti na období od roku 2021. Nový díl nabízí čtenářům pohled na plány Ostravské univerzity.

1. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Pandemie Covid-19 sice zásadně nabourala setkávání vědců na konferencích, úplně jej ale nezastavila. Začaly se totiž připravovat konference ve virtuálním prostředí. A protože všechno zlé je pro něco dobré, virtuální schůzky nabídly možnost se zúčastnit i těm, kteří by si jinak v kalendáři nenašli volno třeba kvůli cestování. Zůstanou již tyto změny trvalou součástí akademického života?

1. 6. 2021

Vědavýzkum.cz