facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...

Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace, zkráceně CxI, vznikl v Libereckém kraji na Technické univerzitě před deseti lety jako místní výzkumné a vývojové centrum pokrývající potřeby regionu. Jedná o špičkovou výzkumnou instituci, jejíž vznik v lecčems navazuje na přelomový objev libereckých vědců z počátku milénia. Na objev průmyslové výroby nanovláken. Miroslavem Černíkem ústav vede od prosince 2020.

15. 7. 2021

1012plus

Současný svět si bez internetu a dobrého připojení už ani neumíme představit. Nepostradatelným se internet stal také pro vědu a výzkum. Rozvoj komunikačních a informačních technologií v Akademii věd podporuje už 25 let e-infrastruktura CESNET.

15. 7. 2021
Akademie věd ČR
Array
(
)

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT) a Pražský inovační institut (Pii) uzavřely memorandum o vzájemné spolupráci. Ta se bude týkat prohlubování principů cirkulární ekonomiky, zejména recyklace vody a ochrany životního prostředí, dále oblasti vzdělávání a inovativních řešení.

15. 7. 2021

VŠCHT Praha

Zvyšování financí na vědu s úmyslem rozvíjet zelenou a digitální budoucnost je cílem valné většiny zemí. Výdaje na výzkum v letech 2014 - 2018 rostly rychleji než celosvětová ekonomika, podle nové zprávy UNESCO však mezi zeměmi existují propastné rozdíly. Až devadesát procent vědeckých výsledků pochází ze zemí G20.

14. 7. 2021

Vědavýzkum.cz

Multirezistentní bakterie jsou stále větším problémem, jelikož stávající antibiotika na ně přestávají působit. Pokud se proti nim v blízké době nepodaří najít nové účinné látky, vrátí se světové zdravotnictví do doby před objevem prvního antibiotika, penicilinu. Díky evropskému grantu Marie Sklodowska-Curie Actions spojí Stanislava Králová z Masarykovy univerzity výzkum v Brně a ve Vídni. 

14. 7. 2021

Masarykova univerzita

Národní technická knihovna hledá do svého týmu kolegu/kolegyni na pozici: Backend developer - Python.

14. 7. 2021

Místo výkonu: Praha

V rámci série rozhovorů s prorektory pro oblast vědy a výzkumu jsme tentokrát zavítali na Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Jaké má škola zkušenosti s probíhajícím hodnocením výzkumných organizací? Jaký je strategický záměr nebo jakých úspěchů se podařilo v poslední době dosáhnout? Zeptali jsme se Dalibora Vojtěcha, prorektora pro vědu a výzkum.

13. 7. 2021

Vědavýzkum.cz

Evropské strategické fórum pro výzkumné infrastruktury (ESFRI) zveřejnilo v uplynulém týdnu seznam 11 evropských výzkumných infrastruktur, které budou od roku 2021 nově zařazeny do jeho Cestovní mapy. Na seznam se dostal i projekt EIRENE koordinovaný Masarykovou univerzitou.

13. 7. 2021

MŠMT

V září tohoto roku začne fungovat nová spin-off platforma Masarykovy univerzity. Slavnostní zahájení její činnosti se uskuteční v pondělí 20. 9. 2021 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity od 15:30 hodin.

13. 7. 2021

Masarykova univerzita

Jak se České republice doposud dařilo získávat prostředky z výzev v programu Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA)? Jaké jsou rozdíly v úspěšnosti podaných grantů mezi zakládajícími státy EU a těmi novými? A jak bude vypadat zapojení českých institucí v novém rámcovém programu Horizont Evropa?

12. 7. 2021

Vědavýzkum.cz