facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Archiv článků

Archiv článků

Podřazené kategorie

Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Zobrazit položky...
Duševní vlastnictví

Duševní vlastnictví

ochrana duševního vlastnictví, autorské právo, průmyslové právo

Zobrazit položky...
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Zobrazit položky...
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Zobrazit položky...
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Zobrazit položky...
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Zobrazit položky...
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Zobrazit položky...
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Zobrazit položky...
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Zobrazit položky...

Dne 7. března 2018 pořádá Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Smart akcelerátorem Pardubického kraje seminář na téma Podpora vědy a výzkumu v Pardubickém kraji

2. 3. 2018

CzechInvest

Studenti Masarykovy univerzity (MU) budou dostávat výrazně vyšší doktorské stipendium. Výše podpory v doktorském prezenčním studiu bude měsíčně 12 tisíc korun, což je o pět tisíc víc než doposud. O navýšení stipendia rozhodl rektor MU Mikuláš Bek s účinností od 1. března 2018, platit bude ale i zpětně od začátku letošního roku.

2. 3. 2018

Masarykova univerzita

Nadační fond Neuron přichází s novým systémem finanční podpory excelentních vědců, který je v českém prostředí průlomový. Od 1. března 2018 NF Neuron zahajuje proces nominace vědců na Cenu Neuron na rok 2018.

2. 3. 2018

NF Neuron

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) vyzývá právnické osoby zabývající se výzkumem, vývojem a inovacemi, jejich sdružení a ústřední orgány státní správy k podávání návrhů na členy poradního orgánu Rady – Bioetické komise Rady. Do poradních orgánů Rady jsou jmenovány významné osobnosti výzkumu, vývoje a inovací s širokým přehledem o této oblasti a o potřebách společnosti.

2. 3. 2018

Úřad vlády ČR

Technologická agentura (TA ČR) vyhlásila 28. února 2018 čtvrtou veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje EPSILON. Očekávají se návrhy projektů zaměřené mimo jiné na definované prioritní výzkumné cíle relevantních rezortů a dále např. na Průmysl 4.0 a autonomní mobilitu. Soutěžní lhůta končí dne 12. 4. 2018.

1. 3. 2018

TA ČR

Bývalý předseda Rady po výzkum, vývoj a inovace (RVVI) Pavel Bělobrádek chce oblast výzkumu a vývoje nadále sledovat z poslanecké lavice. Přál by si, aby nové vedení Rady pokračovalo v nastaveném směru. Potenciál České republiky vidí v propojování tradičních a nových odvětví.

1. 3. 2018

Vědavýzkum.cz

Univerzita Karlova 1. 3. 2018 vyhlášuje další kolo soutěže na podporu mladých vědeckých pracovníků Primus. Jejím cílem je přilákat na univerzitu schopné mladé vědce ze zahraničí a také podpořit špičkové vědecké pracovníky při zakládaní nových vědeckých skupin a laboratoří. Přihlášky bude možné podávat do 16. 4. 2018.

1. 3. 2018

Univerzita Karlova

Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. To vše si pro vítěze devátého ročníku soutěže Podnikavá hlava připravil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěžící z řad úplných začátečníků i zkušených podnikatelů mohou své originální nápady přihlašovat od 1. března 2018.

28. 2. 2018

Univerzita Palackého v Olomouci

Studovat začala krátce po sametové revoluci. Pak, protože chtěla dělat vědu špičkově, musela odejít do zahraničí. Domů se bioložka Štěpánka Vaňáčová vrátila před devíti lety, když si tu díky evropským grantům mohla založit vlastní výzkumnou skupinu. Nyní působí v institutu CEITEC Masarykovy univerzity. Přestože se podle ní podmínky pro vědce v Česku mění k lepšímu, stále tu přetrvávají nešvary jako inbreeding, šovinismus, a především kariérní nejistota, které rozvoj výzkumu brzdí.

28. 2. 2018

Universitas

Evropská komise vydala zprávu s doporučením, jak by měly vypadat výzkumné mise v dalším rámcovém programu. Ty by měly v novém programovacím období hrát mnohem větší úlohu. Mariana Mazzucato, autorka této zprávy, mezi příklady cílů takových misí zařadila léčbu demence, nízkouhlíková města či oceány bez plastů.

28. 2. 2018

Vědavýzkum.cz