facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Studie, která zkoumala platy postdoktorálních výzkumníků pracujících na 52 institucích v USA, objevila značné rozdíly. Platy postdoktorandů jsou napříč celými Spojenými státy velmi nevyrovnané. Žen se tento problém dotýká ještě více. A podobně je na tom také Evropa.

27. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Již dva roky pořádá prestižní vědecký časopis Nature fotografickou soutěž zaměřenou na práci vědců v terénu. Třetí ročník nabídne vítězům finanční odměnu a výstavu fotografií v Londýně. Přihlášky je možné posílat do 17. března 2019.

23. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš jednal v úterý 19. února 2019 v Jeruzalémě s premiérem Izraele Benjaminem Netanjahuem. Oba premiéři ocenili velmi dobré vztahy obou zemí a podpořili další rozvoj vzájemné spolupráce především v oblasti vědy a výzkumu.

21. 2. 2019

Úřad vlády ČR

Roste počet jedinců, kteří se věnují výzkumu a vývoji jen po krátký čas své kariéry. Napíší jeden či několik odborných článků, avšak brzy publikovat přestanou. Vyplývá to ze závěrů studie, která analyzovala několik prestižních vědeckých časopisů zabývajících se astronomií a ekologií.

17. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Evropská Research Executive Agency (REA) hledá hodnotitele projektů napříč všemi oblastmi vědeckého bádání. Hodnotitelé by měli mít zkušenosti s výzkumem, inovační politikou a se spoluprací se soukromou sférou.

12. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Evropská unie doufá, že konečně našla tu správnou cestu, jak zpřístupnit data produkovaná evropskými výzkumníky. Cílem obrovského virtuální úložiště European Open Science Cloud (EOSC) je propojení elektronických zdrojů evropských výzkumných institucí a univerzitních knihoven prostřednictvím jediného portálu.

9. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Výpadek financování amerických vládních institucí přerušil také tisíce vědeckých studií; od zkoumání vzdálených galaxií až po miniaturní mikroby. Takzvaný shutdown trval od 22. prosince 2018 do 21. ledna 2019 a byl zatím nejdelší v historii USA. Také tisícům federálních vědců bylo nařízeno, aby zůstali doma a jejich dlouhotrvající experimenty byly přerušeny. Nyní se po měsíci vrátili do práce.

1. 2. 2019

Vědavýzkum.cz

Tři mezinárodní organizace zastupující evropské vědce vydaly společné stanovisko s konkrétními doporučeními pro implementaci otevřeného přístupu k vědeckým publikacím prostřednictvím takzvaného Plánu S.

31. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Jižní Korea si udržela první příčku v globálním inovačním žebříčku agentury Bloomberg pro rok 2019. Ten letos vyšel již posedmé. V těsném závěsu za Koreou se umístilo Německo. Česko si polepšilo z 28. na 25. místo.

30. 1. 2019

Vědavýzkum.cz

Ve dnech 14. a 15. března 2019 se ve Vídni uskuteční již pátý ročník konference International B2B Software Days věnované budoucnosti digitálního byznysu. Akce je určena firmám a vědecko-výzkumným institucím, které mají zájem o technologickou, výzkumnou a obchodní spolupráci.

30. 1. 2019

Velvyslanectví ČR v Rakousku