facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Politika výzkumu a vývoje

Politika výzkumu a vývoje

události, strategie, analýzy, statistiky, srovnání a přehledy

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 11. října 2017 setkal s vicepremiérem pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem, aby s ním bilancoval výsledky vlády v oblasti vědy a výzkumu. Během schůzky v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze také hodnotili uplynulé čtyři roky koaliční spolupráce.

12. 10. 2017

Úřad vlády ČR

V současnosti vrcholí jednání mezi veřejnými vysokými školami a vládou o tom, kolik peněz poputuje na terciární vzdělávání v příštím roce. Ať už dopadne výsledné řešení jakkoliv, blížící se parlamentní volby budou pro představitele vysokých škol znamenat znovunastolení otázky o dalším vývoji financování vysokého školství a vědy.

29. 9. 2017

Universitas

Dne 26. 9. 2017 se na půdě Senátu Parlamentu České republiky konal odborný seminář s názvem „Expertní podpora Akademie věd ČR zákonodárcům“. Seminář otevřel klíčovou otázku spolupráce politiků s akademickou sférou.

27. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) na svém zasedání v pátek 22. září 2017 navrhla historika a archeologa Prof. Petra Sommera na udělení nejvyššího vědeckého ocenění Národní ceny Česká hlava 2017. Jednala také o aktuálním stavu přípravy státního rozpočtu na vědu a výzkum a o chystané Analýze stavu výzkumu, vývoje a inovací v České republice

25. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Rok pracovala Jana Římanová na plný úvazek a zároveň na svém doktorátu. Po roce oznámila školiteli, že končí. Důvod? Její stipendium činilo v prvním ročníku šest tisíc korun měsíčně. 

21. 9. 2017

Universitas

Komise pro hodnocení výsledků (KHV) Rady pro výzkum, vývoj a inovace na svém 98. zasedání konaném 18. září 2017 doporučila zahájit 3. etapu Hodnocení výzkumných organizací 2016.

20. 9. 2017

Úřad vlády

Redakce portálu Vědavýzkum.cz porovnala programy nejsilnějších politických stran z hlediska toho, co říkají o vědní politice, výzkumu a vývoji. Přinášíme pokračování s profily dalších pěti politických stran. Zajímá vás, pro koho je věda důležitá a co strany slibují?

19. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

V pondělí 18. září 2017 schválila vláda prodloužení programu podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA. Doposud bylo v rámci programu DELTA vyhlášeno pět veřejných soutěží zaměřených na mezinárodní spolupráci v oblasti aplikovaného výzkumu, vývoje a inovací.

19. 9. 2017

TA ČR

Otázkou, kolik by výzkumníci dostali, kdyby vlády financovaly výzkum plošně a bez veřejných soutěží, se zabývá nejnovější studie Krista Vaesena z Eindhoven University of Technology a Joela Katzava z The University of Queensland.

17. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Parlamentní volby se rychle blíží. Redakce portálu Vědavýzkum.cz porovnala programy nejsilnějších politických stran z hlediska toho, co říkají o vědní politice, výzkumu a vývoji. Podívejte se, pro koho je věda důležitá a co jednotlivé strany slibují.

15. 9. 2017

Vědavýzkum.cz