facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

S ohledem na změny, které plánuje Evropská komise představit v období 2018 - 2020 u schématu pro malé a střední podniky (MSP) a v souvislosti s pilotní fází činnosti Evropské rady pro inovace (EIC), je nutné rozšířit řady hodnotitelů projektů, především expertů v oblasti investic a rizikového kapitálu, kteří jsou schopni zhodnotit potenciál inovace pro tržní uplatnění.

7. 5. 2017

TC AV ČR

Spolkové ministerstvo pro vědu a vzdělání vypisuje soutěž pro mladé výzkumníky v oblasti udržitelného rozvoje - Green Talents 2017, letos na téma Udržitelná produkce a spotřeba. Patronkou ceny je německá spolková ministryně pro vzdělávání a výzkum Johanna Wanka.

6. 5. 2017

Vědavýzkum.cz

Technologické centrum AV ČR zveřejnilo přehled aktuálně otevřených veřejných konzultací Evropské komise. Oblasti VVI se momentálně týká průzkum k Otevřené vědě a veřejná konzultace k FinTech.

5. 5. 2017

TC AV ČR

University-Industry Innovation Network pořádá 7. - 9. června 2017 v Dublinu konferenci na podporu interakce vysokých škol a průmyslu. Do Dublinu se za necelé dva měsíce sjede na 400 delegátů z více než 250 institucí.

28. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská komise vydala shrnutí výsledků foresightové studie budoucích scénářů evropské politiky VaVaI po roce 2030, tedy tématu probíhajícího projektu BOHEMIA - Beyond the Horizon: Foresight in Support of the Preparation of the European Union's Future Policies in Research and Innovation.

24. 4. 2017

CZELO

Ve vyjádření vydaném komisařem EU pro vědu, výzkum a inovace Carlosem Moedasem týkající se novely maďarského zákona o vysokých školách jsou vyjádřeny obavy, zda nový předpis není v rozporu s evropskou svobodou vědeckého bádání a společnými hodnotami otevřenosti vědy a výzkumu.

11. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Debata o vlivu univerzit a především akademického výzkumu na společnost nabrala v posledních deseti letech na síle. Univerzity v různé míře přispívají k budování vzdělanostní společnosti, řešení globálních sociálních výzev nebo budování otevřeného a inkluzivního Evropského výzkumného prostoru. Autoři očekávájí, že tento trend bude i nadále posilovat.

9. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Členové britského parlamentního výboru pro vědu a technologii volají po nových nástrojích, které by umožnily lepší komunikaci vědeckých informací veřejnosti i férovějši využívání vědeckých poznatků v politickém rozhodování.

3. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

16. ročník Mezinárodní konference Economy and Business se bude konat od 1. do 5. září 2017 v bulharském Elenite. Cílem konference je poskytnout prostor pro výzkumníky, kteří se věnují ekonomickým a finančním tématům.

2. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Tým Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) pod vedením Martina Sasky si připsal medailový úspěch na prestižní robotické soutěži Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC). 

19. 3. 2017

Vědavýzkum.cz