Eduard Petiška
Eduard Petiška je jednatelem společnosti Sciencecom Agency, která poskytujeme komunikační služby akademickým institucím. Nově poskytuje také software, který umožňuje výzkumným organizacím sledovat jejich výzkum a impakt v reálném čase. Petiška se v rámci svého doktorského studia věnoval výzkumu digitálních médií. Pracoval na Úřadu vlády České republiky jako specialista na digitální komunikaci environmentálních témat a psal články o internetové problematice do Lidových novin.
Na Univerzitě Karlově se pak jako výzkumník podílel na řešení několika projektů aplikovaného výzkumu, kromě výzkumu zde začal také pomáhat akademikům komunikovat jejich vědecké výsledky. Tato činnost mu přišla smysluplná, a proto inicioval založení Sciencecom Agency, na jejímž vedení se od té doby podílí.
Reddit se ukazuje spolu s X (dříve Twitter) jako jedno z nejlepších míst pro propagaci a diskuzi vědeckých poznatků. V článku rozebírám mechanizmy jeho fungování a žebříčků.
Proč se streamerky pornifikují a písně se mění v jednodušší, opakující se, naštvané texty? Eduard Petiška přináší již tradiční přehled TOP 10 nejsdílenějších vědeckých článků na sociálních sítích.
Jak koreluje klimaskepse s očkováním? Jak násilí variuje mezi rasami? Eduard Petiška přináší již tradiční přehled TOP 10 nejsdílenějších vědeckých článků na sociálních sítích, tentokrát za měsíc únor.
Mohou automatické pokladny snížit loajalitu zákazníků? A konopí zlepšit spánek? Eduard Petiška přináší již tradiční přehled TOP 10 nejsdílenějších vědeckých článků na sociálních sítích, tentokrát za měsíc leden.
Víte, že dotovat sportovní stadiony se nevyplatí? Trauma může být stále přítomné? A soukromé vlastnictví nemocnic má rizika? Eduard Petiška přináší již tradiční přehled TOP 10 nejsdílenějších vědeckých článků na sociálních sítích, tentokrát za měsíc prosinec.
Víte, že lze v Zemi najít zbytky planetky Theia? Jak mužská atraktivita ovlivňuje úspěch? Můžeme výběrem druhu masa a mléka ovlivnit uhlíkovou stopu? Eduard Petiška přináší již tradiční přehled TOP 10 nejsdílenějších vědeckých článků na sociálních sítích, tentokrát za měsíc listopad.
Byly pravěké ženy také lovkyně? Jak léčit vzteklinu? A proč je důležité napodobovat děti? Eduard Petiška přináší již tradiční přehled TOP 10 nejsdílenějších vědeckých článků na sociálních sítích, tentokrát za měsíc říjen.
Jaký problém znamená červ v mozku? Jak se šíří autismus na TikToku? A co nový lék na hubnutí? Eduard Petiška přináší již tradiční přehled TOP 10 nejvíce sdílených vědeckých článků na sociálních sítích, tentokrát za měsíc září.
Kolik procent Američanů věří, že jejich práce nemá smysl? Jsou konzervativci více vystaveni dezinformacím? A jak může káva posílit beton? Eduard Petiška přináší již tradiční přehled TOP 10 nejsdílenějších vědeckých článků na sociálních sítích, tentokrát za měsíc srpen.
Proč si konzervativci stěžují? Jak borovice může léčit? A může daň zabránit zubnímu kazu? Eduard Petiška přináší již tradiční přehled TOP 10 nejvíce sdílených vědeckých článků na sociálních sítích, tentokrát za měsíc červenec.
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- 3
- Následující
- Konec
- Rut Bízková
- Vladislav Čadil
- Pavel Doleček
- Martin Duda
- Alice Dvorská
- Otakar Fojt
- Ivan Foletti
- Martin Fusek
- Ondřej Havelka
- Radim Hladík
- Václav Hořejší
- Pavla Hubálková
- Jozef Hvorecký
- Jiří Chýla
- Miroslav Janeček
- Lukáš Kačena
- David Karabec
- Marcel Kraus
- Ladislav Krištoufek
- Daniel Münich
- Vladimír Majer
- Jiří Nantl
- Eduard Petiška
- Vlastimil Růžička
- Martin Rychlík
- Martin Srholec
- Michael Šebek
- Dalibor Štys
- Jan Valenta
- František Vácha
- Martin Vlach
- Martin Víta
- Jiří Zlatuška
- Jan Žižka