facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Na pátém ročníku Veletrhu vědy, který se uskuteční od 6. do 8. června 2019 v PVA EXPO Praha, se představí více než 100 vystavovatelů. Akci doplní třicítka přednášek, panelových diskusí a science show. Významní čeští odborníci se letos sejdou nad tématy, jako jsou světelné znečištění, nanotechnologie, etické důsledky umělé inteligence nebo jedy v potravinách.

5. 4. 2019

Akademie věd ČR

Společnost alevia pořádá v Praze ve dnech 18. a 19. června 2019 závěrečný dvanáctý modul v rámci druhého ročníku úspěšného komplexního vzdělávacího programu v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Registrace na dvoudenní kurz věnovaný popularizaci a medializaci výzkumu je spuštěna.

2. 4. 2019

alevia

Akademický senát brněnské Masarykovy univerzity v pondělí 1. dubna 2019 v odpoledních hodinách zvolil kanditáta na rektora, kterým se stal Martin Bareš. Ten se ujme funkce 1. září 2019 poté, co ho jmenuje prezident. Vystřídá tak Mikuláše Beka, kterému 31. srpna 2019 vyprší druhé volební období, a o zvolení se již ucházet nemohl.

1. 4. 2019

Vědavýzkum.cz

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve spolupráci se Spolkovým ministerstvem pro vzdělávání a výzkum (BMBF) pořádá ve dnech 16. – 17. května 2019 v Brně česko-německou konferenci se zaměřením na oblast nanotechnologií a pokročilých materiálů.

1. 4. 2019

Vědavýzkum.cz

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity letos hostila další ročník Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka. Také letos Katedra matematiky PřF OU přivítala elitní univerzitní studenty matematiky z desítek vysokých škol v Česku i zahraničí.

31. 3. 2019

Ostravská univerzita

Pavel Doleček, náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Ministertva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), zahájil tento týden 68. plenární zasedání Evropského strategického fóra pro výzkumné infrastruktury (ESFRI). Jednalo se o první plenární zasedání, jež řídil z pozice předsedy ESFRI Jan Hrušák.

30. 3. 2019

Vědavýzkum.cz

Přes 2 miliony návštěvníků, 42 tisíc badatelských aktivit, 3 tisíce workshopů a téměř tisícovka živých vystoupení v Planetáriu! To jsou čísla libereckého science centra iQLANDIA, které dnes slaví páté narozeniny. A co vědecké zařízení nadělí turistům? Těšit se mohou i na nový provoz iQFABLAB – chytré dílny digitálního věku.

30. 3. 2019

iQLANDIA

Zdravá, konkurenceschopná a trvale udržitelná Evropa. To je téma a cíl, k němuž chce v následujících letech upínat pozornost mezinárodní tým univerzit v rámci společného výzkumu, sdílení know-how i kapacit. „Univerzitní koalici“ se rozhodly utvořit Univerzita Palackého v Olomouci, Univerzita v Mariboru (Slovinsko), Univerzita v Rouen (Francie), Univerzita Rovira i Virgili (Španělsko) a Ferrarská univerzita (Itálie).

29. 3. 2019

Univerzita Palackého v Olomouci

Brazilský vědec hledal po dokončení doktorátu pozici v Evropě. Nakonec našel uplatnění na brněnském CEITEC VUT ve výzkumné skupině Magneto-Optická a ThZ Spektroskopie. Ve výzkumu se zaměřuje na zkoumání magnetických materiálů za použití vysokofrekvenční elektronové paramagnetické rezonance a mimo to plánuje posílit spolupráci mezi českými a brazilskými odborníky.

28. 3. 2019

CEITEC

V loňském roce uzavřelo Středočeské inovační centrum (SIC) strategické partnerství s webovým portálem Researchjobs.cz. Ten se specializuje na inzerci pracovních pozic ve výzkumu, vývoji a inovacích (VaVaI) v ČR. Díky vzájemné spolupráci najdete na webu SIC nové nabídky zaměstnání výhradně na území Středočeského kraje.

26. 3. 2019

SIC