facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle
Z domova

Z domova

ostatní zajímavosti z domova, výzkumná centra, vysoké školství

Inovace mají v dnešní době neoddiskutovatelný význam. Proto se Univerzita Karlova zapojila do středoevropského projektu Excellence in ReSTI – Excelence v oblasti výzkumu, řízení projektů v oblasti sociálních a technologických inovací. V pondělí 1. července 2019 proběhlo v Karolinu závěrečné setkání účastníků pilotního programu z dvanácti organizací a devíti zemí střední Evropy.

19. 7. 2019

Univerzita Karlova

Čtyři nobelisté a legendární fyzik Marlan Scully obdrželi čestná ocenění Akademie věd ČR a Senátu Parlamentu ČR. V rámci mezinárodní konference FQMT, kterou hostí Fyzikální ústav AV ČR, jim je předali předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová a předseda Senátu Jaroslav Kubera.

18. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Sedmý ročník Festivalu vědy se uskuteční 4. září 2019 v pražských Dejvicích. Na Vítězném náměstí a přilehlém okolí se představí více než 100 vystavovatelů. Těšit se můžete na expozice vysokých škol, ústavů Akademie věd, volnočasových institucí a firem. Tématem letošního ročníku je „Věda v profesích“.

18. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Z domovské Australské národní univerzity přešla na Oxford, kde dělala doktorát, pak přes Bristol do Uppsaly a teď na jaře zakotvila v Brně. Přitáhla ji práce Daniela Kráľe, který na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity díky grantu MUNI Award pracuje na tématech na pomezí matematiky a informatiky.

17. 7. 2019

Masarykova univerzita

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem připravila ve splupráci s Akademií věd ČR a výzkumně vzdělávacím centrem Unipetrolu (UniCRE) strategický záměr za 2 miliardy korun. Spuštěn by měl být v roce 2020. Smyslem projektu je posílení inovačního potenciálu a konkurenceschopnosti Ústeckého kraje.

11. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Více než 160 vynikajících fyziků z celého světa včetně pěti nositelů Nobelovy ceny zavítá od 14. do 20. července 2019 do Prahy na prestižní konferenci, kterou již posedmé hostí Fyzikální ústav AV ČR. Tři nobelisté budou přednášet i širší veřejnosti.

11. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Sdružení CESNET, Masarykova univerzita a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava podaly společný projekt na vytvoření modernizované národní velké výzkumné e-infrastruktury e-INFRA CZ. Podání projektu předcházel podpis partnerské smlouvy, v níž se všechny tři instituce zavázaly ke vzájemné spolupráci na provozování, rozvoji a poskytování uceleného portfolia služeb.

10. 7. 2019

CESNET

První sedmiletku má za sebou interní Grantová agentura Masarykovy univerzity (GAMU), která do loňského roku v rámci oblasti podpory výzkumu pomohla už téměř stovce projektů, mezi které rozdělila přes 160 milionů korun. Největší část se přitom rozdělila prostřednictvím pěti výzkumných programů podporujících především excelentní výzkum.

9. 7. 2019

Masarykova univerzita

Projekt Věda fotogenická je soutěž pro zaměstnance Akademie věd ČR. Letos se koná již po šesté a jejím cílem je sestavení reprezentativního kalendáře, který bude tvořen z těch nejlepších soutěžních snímků. Fotografie budou také vystavovány po celé ČR v rámci putovní výstavy. Hlasujte a rozhodněte o nejlepším snímku soutěže.

8. 7. 2019

Vědavýzkum.cz

Stipendisté Fulbrightova programu se sešli v Praze na orientaci před odjezdem do USA. V následujícím akademickém roce bude ve Spojených státech pracovat na svém výzkumu, studovat a nebo přednášet 31 českých studentů a vědců.

8. 7. 2019

Vědavýzkum.cz