facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

Stamiliony korun z výzkumu věnuje chemička Hana Dvořáková do podpory vědeckých talentů a věří, že z toho může být i Nobelova cena. Jedna z největších českých filantropek přijala pozvání Veroniky Sedláčkové do podcastu CHEmic.

5. 4. 2024

Do jakých aktivit se budou moci mladí lidé zapojit během Evropského týdne mládeže? Jak se mohou zapojit pracovníci s mládeží? Nejen o tom jsme si v nejnovějším díle podcastu Projektor povídali s Pavlínou Macounovou, naší kolegyní z Domu zahraniční spolupráce a nově také prezidentkou sítě Eurodesk.

5. 4. 2024

Dva “kluci ze životka”, studenti magisterského environmentálního inženýrství - oboru, který v posledních letech vzkvétá. Co vedlo Davida Paličku a Štěpána Kiliána k tomu, aby studovali životní prostředí? Kde se vidí po studiu?

3. 4. 2024

Loni na podzim vyšla kniha Jacquese Rupnika o Josefu Guttmannovi. Čím může být ještě dnes zajímavý komunista vyloučený ze strany v roce 1933? A jak jeho názory na Rusko souvisí s dneškem? Jacques Rupnikem se o Guttmanna zajímá už desítky let, jen najít jeho stopy v USA bylo dobrodružství.

3. 4. 2024

Jaké veterinární obory nabízí momentálně na půdě ČZU? Jedná se o magisterské či bakalářské studium? Jaké je uplatnění studentů, je vůbec nutné pro práci ve veterinární ambulanci mít vzdělání v oboru veterinárních studií? A bude jednou v Praze možné studovat obor veterinární medicíny?

2. 4. 2024

Proč opustila práci v médiích a vydala se na dráhu političky? S jakými největšími výzvami se ve funkci hejtmanky největšího českého kraje musela vypořádat? A jak reaguje na negativní kritiku od občanů?

2. 4. 2024

Balast se v dubnu zaměří na fonetiku. Docent Radek Skarnitzl z Fonetického ústavu FF UK hovoří o své práci forenzního fonetika při soudních líčeních. Popisuje také pozoruhodné nástroje k výzkumu výslovnosti a vysvětluje, proč se řada lidí stydí poslouchat vlastní hlas.

1. 4. 2024

Jaký byl první rok Centra pro hlubší bádání (CPHB), intelektuálně dislokovaného pracoviště AV ČR? S jakými inovacemi pavědědci přišli a jak slaví mezinárodní úspěchy? Ředitel Centra a přední český parapsycholog Vlastimil Čunderle objasní, jak je třeba pečovat o média nebo jak spolupracovali se Slovenskou akadémiou vied na predikci prezidentských voleb.

1. 4. 2024

Aleš Karmazin a Michal Kolmaš (Metropolitní univerzita Praha), redakce a zprávy: Radka Jančová a Michaela Buchníčková

29. 3. 2024

Evoluční biolog Karel Janko z Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR je milovníkem Antarktidy a severských zemí. V současné době se jako vedoucí Laboratoře nemendelovské genetiky zabývá alternativami rozmnožování, které zkoumá u sekavců, ryb žijících v říčkách na Kokořínsku. Co mají společné evoluce a trh?

29. 3. 2024