
Podcasty
podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací
Podřazené kategorie
Stále častější formou financování je lump sum - tedy pevnou částkou. Proč tomu tak je, na co si dát pozor a mnohem více probereme s Lenkou Chvojkovou, která je národním kontaktem pro finanční otázky Horizontu Evropa.
Na křesťanské kostely lze narazit i na zcela překvapivých místech, třeba uprostřed íránského Isfahánu, kde již od 17. století stojí velkolepý arménský chrám svatého Spasitele, běžně nazývaný „Vank“. Chrám je krásnou ukázkou prolínání islámské a křesťanské stavební tradice, které má však v oblasti jižního Kavkazu poměrně dlouhou tradici. Jak se ve středověkých arménských kostelech objevily perské stalaktitové klenby?
Kdo jsou naši současní i budoucí posluchači? Jaké problémy řeší a jak? A co pro ně znamená matematické myšlení? Tato živá reportáž vás vrhne přímo do centra dění.
Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. Ve třetí epizodě hovoří Pavel Doleček, prorektor pro strategickou spolupráci a rozvoj. Jak se vyrovnal se specifiky akademického prostředí a které institucionální spolupráce považuje za klíčové? Mají studenti nějakou možnost ovlivnit oblast rozvoje UK?
Diktátor Putin vyhlásil anexi čtyř oblastí na východě Ukrajiny zrovna na výročí mnichovské konference roku 1938. A hned tu máme memy plné srovnání – Sudety jsou ukrajinské separatistické oblasti, Putin je Hitler atd. Bude to ale na porážku agresora stačit?
V tomto díle Alan Fabík vysvětluje internet věcí. Alan je zakladatel a ředitel startupu Hardwario, ve ktrém se věnuje smysluplnému využití internetu věcí. Dozvíte se, co dobrého může přinést připojení fyzických produktů k internetu.
Ve dnech 24.–30. října 2022 proběhne tradiční mezinárodní propagační akce na podporu otevřeného přístupu k výsledkům vědeckého výzkumu Open Access Week. Jak se Univerzita Karlova tento rok zapojí do této celosvětové akce a na co můžete těšit? O tom, co si pro vás u příležitosti letošního ročníku připravilo Centrum pro podporu Open Science (CpOS), nám poví Valentýna Drtinová, vedoucí CpOS.
De Facto broadcasts in English! Listen to a new episode of our podcast, this time with Sandra Kumorowski, who joined online from Chicago. Sandra is currently pursuing a Ph.D. degree in Communication & Media at Charles University’s Faculty of Social Science with research focus on arts marketing, media, and communication.
Data z ministerstev, z očkovacích míst, stanic STK nebo mapování insolvencí… Kde a jak se dají data v dnešní době získat a jak se dané informace mohou použít? Co jsou to vlastně otevřená data a jaké je jejich využití? O tom všem s Markem Sušickým, spoluzakladatelem Laboratoře otevřených dat (OpenDataLab) a portálu ockovani.opendatalab.cz.
-
Asia Dispatch
-
Balast
-
CarbonCast
-
De Facto
-
Elektron
-
Forum Radio
-
Horizont Evropa
-
INOVACAST
-
Jedničky a nuly
-
Místo problémů
-
Neuron Podcast
-
Noc vědců
-
Podcast číslo 8
-
Open Science Podcast
-
Podcast ELI Beamlines
-
Podcast VŠB-TUO
-
Podcast plný života
-
Praha inovační
-
Projektor
-
Přepište dějiny
-
PoKaFI
-
Science slam MUNI
-
Středověk (jinak) trvá
-
Talking Economics
-
Technicky vzato
-
UPCE On Air
-
UTButebe
-
Věda na dosah
-
Vodakást
-
vysvětli: podcast