
Podcasty
podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací
Podřazené kategorie
První hostem Inovacastu byl Vladimír Mařík z CIIRC ČVUT. Podle něj Průmysl 4.0 není tolik o technologiích, ale hlavně o revoluci v myšlení a v práci s lidmi.
Jenda nám poodhalí zajímavé aplikace teoretické matematiky a informatiky v letecké dopravě, zemědělství i medicíně. Dozvíme se, jak probíhá přijímací pohovor do Kiwi, jak mohou neuronové sítě pomoct s plením řep, co je a co není umělá inteligence a proč má smysl se zamýšlet nad problémy ve svém okolí.
V tomto díle si moderátor Michael Vích povídá s experimentální fyzičkou Hedvikou Kadlecovou, která na ELI Beamlines pracuje ve skupině vysokých energií.
Pokud vás zajímá, co dělá tým Urychlování iontů a aplikací vysokoenergetických částic na ELI Beamlines, jak vznikají ilustrace studenského časopisu na "Jaderce" nebo jak se tančí scénický tanec, poslechněte si rozhovor Michaela Vícha s naší vědkyní Martinou Greplovou Žákovou.
Michael Vích si v dnešním podcastu popovídal s Veronikovou Olšovcovou, šéfkou "safety" týmu na ELI Beamlines. Veronika je odbornicí na radiaci a laserovou bezpečnost, umí židovské tance a hraje na varhany. Vítáme vás u pravidelného podcastu z ELI.
V dnešní epizodě můžete spolu s Tomášem Machulou polemizovat nad tím, co je to vlastně konzervatismus.
Ve vánočním čase jsme popustili uzdu fantazii a připravili jsme si pro Vás vánoční open science pohádku. Účinkují: Radka Lukášová a Soňa Veselá
Kvantovou fyziku zná dnešní mladá generace spíše z filmů, jako jsou Antman nebo Avangers. Ti se díky ní vraceli v čase. Umíme ale s kvantovou fyzikou pracovat? Co nám přináší tzv. kvantová kryptografie, které se věnuje Miroslav Vozňák?
„Věda posouvá hranice a celou společnost dopředu," říká Monika Vondráková v podcastu Brain We Are. Jaké je poslání a jaké jsou hodnoty Nadačního fondu Neuron? Proč vznikl a jak se mu daří naplňovat jeho cíle - podporovat českou vědu a propojovat ji s byznysem? Kdo má být české společnosti vzorem a kdo patří mezi lídry naší země? Poslechněte si podcast o vědě, byznysu a moderním mecenášství.
Jak se během druhé světové války ocitli Češi v Norsku? Čím české fotografie překvapují norské historiky? A jak se může projekt na tvorbu nového univerzitního předmětu proměnit ve vzrušující historický výzkum?
-
Asia Dispatch
-
Asie v souvislostech
-
Balast
-
CarbonCast
-
De Facto
-
Elektron
-
Forum Radio
-
Horizont Evropa
-
INOVACAST
-
Jedničky a nuly
-
Místo problémů
-
Neuron Podcast
-
Noc vědců
-
Open Science Podcast
-
Podcast číslo 8
-
Podcast ELI Beamlines
-
Podcast VŠB-TUO
-
Podcast plný života
-
Podcast pro soudobé dějiny
-
Praha inovační
-
Projektor
-
Přepište dějiny
-
PoKaFI
-
Science slam MUNI
-
Středověk (jinak) trvá
-
Ta-meri
-
Talking Economics
-
Technicky vzato
-
UPCE On Air
-
UTButebe
-
Věda na dosah
-
Vodakást
-
vysvětli: podcast