facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

Karolína Stegurová z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR (I ženy chtěly bojovat!) a historička Alena Flimelová (Ve stínu mužů) sledují ve svých publikacích příběhy československých vojákyň za druhé světové války.

12. 5. 2022

„Lokalizace je nová globalizace,“ říkají Milan a Jakub Málkovi, zakladatelé portálu Kooperace.cz a Factoree.online, o proměnách fungování trhu a zejména výrobních dodavatelsko-odběratelských řetězců. Firmy jsou na hraně svých kapacit a hledají, jak se zbavit práce, která pro ně není důležitá.

11. 5. 2022

Když v září 1941 přijel Heydrich do Prahy, Češi jej vlastně neznali. Ale známe ho dnes? Víme, koho vlastně Gabčík s Kubišem zneškodnili? „Jen“ vraha českého národa nebo strůjce holocaustu, superšpiona, ředitele Interpolu a muže pro Třetí říši více než podstatného? O tom bude další díl seriálu o roku 1942.

11. 5. 2022

Co nakupovat, co číst, co poslouchat, kam jet... Kde všude se algoritmy a doporučovací systémy v dnešní době používají, k čemu slouží a jak se dají využít, vysvětluje proděkan pro spolupráci s průmyslem Pavel Kordík z Katedry aplikované matematiky.

10. 5. 2022

Chceme se bavit životem, zkoušet nové věci, vytvářet radost nejen studentům ve Zlíně a poznávat nové lidi." O studentské organizaci působící na půdě naší univerzity nám přišlo vyprávět duo Adam Utíkal a Dominik Gerža, kteří se aktuálně střídají v prezidentském křesle Studentské unie UTB!

5. 5. 2022

Helioseismolog Michal Švanda ze Slunečního oddělení Astronomického ústavu AV ČR se věnuje výzkumu nitra Slunce. V rozhovoru s ním se dozvíte, jak Zemi ohrožují geomagnetické bouře, jak se sleduje a měří sluncetřesení i to, jak jsou čeští vědci zapojeni do světového pozorování naší nejbližší hvězdy.

5. 5. 2022

David Doubek is a cultural anthropologist and psychologist who has taught at Charles University’s Faculty of Education since 2000. He is part of the Pražská skupina školní etnografie group that was founded in 1991.

5. 5. 2022

Jak se žije ženám ve vědě? - to je název nového podcastu, ve kterém uslyšíte některé účastnice Science slamu 13. Jaká byla jejich cesta vědou? Co ony samy dělají pro podporu žen na pracovištích? To a mnohem více uslyšíte v podcastu, kterým vás provede moderátor Petr Holík.

5. 5. 2022

Potřeba vyřešit každodenní problém se sháněním dodavatelů na nárazové zakázky ve strojírenství dovedla bratry Jakuba a Milana Málkovy z Hradce Králové až k založení portálu Kooperace.cz a následně Factoree.online, který digitalizuje propojování nabídky a poptávky ve strojírenství. S Alešem Vlkem si v dalším dílu Inovacastu povídají o počátcích podnikání v rodinné firmě, cenných zkušenostech z „korporátu“ a o tom, jak se za pochodu učí přežít v turbulentním start-upovém světě.

4. 5. 2022

Přinášíme čtvrtý díl pořadu Humans of FT. Pozvání přijala Markéta Červinková, která na Fakultě technologické studovala v letech 1998 až 2006 a aktuálně pracuje ve společnosti Thermo Fisher Scientific. Tam má na starosti řízení vývoje nových transmisních elektronových mikroskopů.

4. 5. 2022