facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

V září 2021 k příležitosti Noci vědců vyšel speciální díl věnovaný této akci.

14. 2. 2022

Emily Erdman comes from the USA and at ELI Beamlines works as a research assistant in the laser team L1-Allegra. Concurrently she studies her PhD at the Charles University in Prague. She likes her job, above all writing of scientific articles. She says that she is a better writer than a scientist :-).

13. 2. 2022

Covid nakopnul směrem k digitalizaci hodně malých firem, a to zejména v oblasti automatizace a zavádění AI, říká Daria Hvížďalová v pokračování Inovacastu.

13. 2. 2022

Tentokrát vám UPCE On Air vám přináší rozhovor s děkanem Fakulty chemicko-technologické profesorem Petrem Kalendou. Ten má na kontě nejen organizaci soutěží, jako je například Hledáme nejlepšího mladého chemika, ale i spoustu ocenění.

13. 2. 2022

Veřejný prostor, továrny, živočišné nebo rostlinné odvětví.Kde všude se kamery v současné době používají, k čemu slouží a jak se dá nakládat se záběry z kamer z pohledu GDPR prozradil Jakub Novák, vedoucí Laboratoře zpracování obrazu (ImproLab).

12. 2. 2022

Radovan Kukutsch z Ústavu geoniky AV ČR s námi fárá symbolickou poslední šichtu po stopách končícího havířského řemesla. 

11. 2. 2022

Jelikož je ELI Beamlines mezinárodní výzkunné centrum, tak má zaměstnance z celého světa. Právě i z toho důvodu se rozhodli vydat některé díly i v angličtině a my vám přinášíme první ochutnávku.

11. 2. 2022

Daria Hvížďalová, spoluzakladatelka technologického startupu Mainware, sinoložka a vědkyně, byla hostem v křesle Aleše Vlka.

9. 2. 2022

Milada Jonášová z Ústavu dějin umění AV ČR u příležitosti 230 let od úmrtí Wolfganga Amadea Mozarta přibližuje některé méně známé okamžiky z návštěv geniálního rakouského skladatele v Praze.

8. 2. 2022

Předpovědi počasí, navigační systémy nebo umění. Kde všude se umělá inteligence v současné době používá, prozradil Petr Šimánek, vědecký odborník na AI a dynamické systémy z Laboratoře datových věd (DataLab).

4. 2. 2022