Podcasty
podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací
Podřazené kategorie
Desertification/land degradation is increasing, and that the problem can be tackled by involving local people, 'guiding' them slowly, but firmly, towards better land use, and through planting trees, and shrubs, herbs, grasses. An overall development approach that should comprise more than technical solutions. Interview of moderator Ondřej Votinský with Patrick Van Damme, Dean of the Faculty of Tropical AgriScience, CZU Prague.
Alex Špaček pracuje v ELI Beamlines na dvou laserových systémech L1-Allegra a L2-Duha. Už jako student vysoké školy jezdil jednou týdně na Fyzikální ústav a pomáhal při vývoji laserového systému L1, který celý vznikl v České republice.
Water is global - and so is this episode, which is why it's in English. Bukola Lois Ojobe studies wastewater treatment technologies and focuses on micropollutants in gray waters. In her interview with Markéta Andreides, she talks, among other things, about why she chose UCT for her doctorate and what she's taken away from it so far.
Proč se česky a slovensky v týmu Karla Friesse nedomluvíte? Jakou kávu pije (jen v Itálii)? A co mu přináší předvýchova vodících psů? To vám Karel Friess prozradí v dalším díle CarbonCastu. Jo a taky něco o membránových separacích...
V dnešnej epizóde sa dozviete, ako funguje výcvik mladých čínskych hokejistov, aké má čínsky tím šance na olympiáde, prečo sa okolo hokeja v Číne točia miliardy a akú majú mladí športovci perspektívu do budúcnosti. Našim hosťom je Jakub Hoferica, ktorý v Pekingu niekoľko rokov trénoval miestnu mládež.
Milena Králíčková je prorektorkou Univerzity Karlovy pro studijní záležitosti a kandidátkou na rektora Univerzity Karlovy. Je také výzkumnicí zabývající se embryogenezí a regenerací tkáně. V rozhovoru jsme se soustředili na roli univerzity v 21. století. Jak Univerzita Karlova reagovala na pandemii a co nás pandemie naučila? Jaké změny nastaly a jak by měla být univerzita aktivní v 21. století?
„Ptejte se doma, ptejte se rodičů, prarodičů, tetiček a sestavte si malý rodokmen. To, co si pamatují naši předci a příbuzní, s jejich odchodem zanikne a v archivech to nezjistíme. Že pradědeček propil grunt, byl v zajetí za války nebo že si prababička myslela na souseda. To je koření historie.“
„Digitalizaci paradoxně nejvíce pomohl až covid a nutnost řešit krizové situace“, říká Luboš Lukasík v dalším díle Inovacastu a přiznává, že „odhodit papíry“ měla problém i velká firma jako T-Mobile.
Policejní i záchranářské akce, natáčení filmů i zábava. O tom, jaké mají drony v současnosti i v budoucnu reálné využití s Lukášem Brchlem.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové se již řadu let zapojuje do programu Erasmus+. Nedávno například vyslalo zaměstnance na job shadowing do muzea ve Finsku.
- Anna na vlnách
- ArcheoPodcast
- Asia Dispatch
- Asie v souvislostech
- CarbonCast
- Balast
- Chci vědět
- CHEmic
- De Facto
- Elektron
- Forum Radio
- Horizont Evropa
- INOVACAST
- Jedničky a nuly
- Laboratoř
- Medicína srdcem
- Místo problémů
- Neuron Podcast
- Noc vědců
- Ochutnej (Přírodo)vědu
- Open Science Podcast
- Podcast číslo 8
- Podcast ELI Beamlines
- Podcast VŠB-TUO
- Podcast plný života
- Podcast pro soudobé dějiny
- Praha inovační
- Projektor
- Přepište dějiny
- PoKaFI
- Science slam MUNI
- Středověk (jinak) trvá
- Ta-meri
- Talking Economics
- Technicky vzato
- The Business Wave
- UPCE On Air
- UTButebe
- Podcast Akademie věd
- Vlákna
- Vodakást
- vysvětli: podcast