facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

INOVACAST: Bez flexibility to nepůjde

9. 4. 2022
INOVACAST: Bez flexibility to nepůjde

Na tom, jak flexibilní a soběstačná bude naše energetika, závisí další vývoj a růst českého průmyslu, říká v pokračování Inovacastu Josef Kotrba, Chairman české pobočky Deloitte.

Změny v energetice, Green Deal, digitalizace firem, covidová pandemie …. to všechno jsou vlivy, které mění společnost a průmysl. Teprve pod tlakem se ukáže, jak je společnost flexibilní a kolik změn dokáže absorbovat, říká Josef Kotrba a dodává, že „flexibilita, kterou průmysl prokázal v 90. letech, byla enormní“. Něco podobného vnímá i teď, kdy pod vlivem covidové krize vymizely celé segmenty služeb, ale na nárůstu nezaměstnanosti se to neprojevilo, protože uvolněné síly absorboval překotně rostoucí trh e-commerce. „Flexibilita tam je a doufám, že ji český průmysl opět prokáže,“ uzavírá Josef Kotrba.

Josef Kotrba je od roku 2016 Chairmanem české pobočky Deloitte a vede poradenský tým pro energetiku. Jako člen úzkého vedení se věnuje práci s klíčovými klienty a reprezentaci firmy na trhu. Vede též strategické projekty v oblasti energetiky. V Deloitte působí od roku 1999, v letech 2010-2016 byl řídícím partnerem Deloitte ČR. Během zahraničního studia v 90. letech získal na University of Pittsburgh doktorát z ekonomie, a následně tři roky působil ve vedení institutu CERGE-EI.

https://www.ncp40.cz/aktuality/bez-flexibility-to-nepujde-22