facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

INOVACAST: Je třeba přestat žehrat na poměry

21. 9. 2022
INOVACAST: Je třeba přestat žehrat na poměry

„Spousta dobrých věcí se stane“, říká Jaroslav Řasa, zakladatel a majitel společnosti ABRA Software, kterou založil ještě za studií před třiceti lety. „Začínali jsme ve sklepě. Taky jsme měli kancelář na střeše funkcionalistické vily, která kopírovala venkovní počasí. V létě jsme třeba programovali v plavkách“, vzpomíná Řasa v Inovacastu na své podnikatelské začátky. „Nikdy jsme nerezignovali na to, aby se firma stále měnila. Výzvy bereme a nevzdáváme je, a proto nás ABRA i po 30 letech baví,“ dodává.

„Při vstupu do ABRY jsem se softwarovou firmou neměla zkušenost, ale měla jsem zkušenost s vědci díky Nadačnímu fondu Neuron”, říká Monika Vondráková, Brand Directorka ABRA. „Inženýři jsou vědcům podobní, takže jsem tu výzvu přijala. Značce ABRA jsme nastavili úplně jiný směr.“

„Za produktem potřebuji vidět nejen nuly a jedničky, ale i srdce. A to se nám podařilo. Pomáháme firmám s podnikáním díky informačním systémům," dodává Monika Vondráková. Abyste byli schopni firmu dobře řídit, musíte analyzovat, co se ve firmě děje. Nemusíte pak věnovat tolik času věcem, které místo vás zvládne počítač.

„Jsou tu stále firmy, které jsou odsouzeny k zániku”, komentuje současnou situaci Jaroslav Řasa. „Když přichází těžké doby, úspěšné firmy investují více. Je to cesta, jak konkurentům utéct. I tohle jsem se naučil od Baťy, kterého mám rád. Je třeba přestat žehrat na poměry.”

https://www.ncp40.cz/aktuality/monika-vondrakova-a-jaroslav-rasa-je-treba-prestat-zehrat-na-pomery-12