facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

„Já mám rád, když výsledky výzkumu jdou do praxe,“ odpovídá Vladimír Mařík na otázku, proč vzniklo Národní centrum průmyslu 4.0. A zároveň vysvětluje roli centra při zavádění Průmyslu 4.0 do českých průmyslových podniků.

19. 1. 2022

Moderátor Jakub Med si povídá s Pavlem Dostálkem z Ústavu biotechnologie například o rodokmenu české pivní kvasinky. Právě on se svými studenty totiž na VŠCHT vaří pivo Lachout.

16. 1. 2022

První hostem Inovacastu byl Vladimír Mařík z CIIRC ČVUT. Podle něj Průmysl 4.0 není tolik o technologiích, ale hlavně o revoluci v myšlení a v práci s lidmi.

11. 1. 2022

Jenda nám poodhalí zajímavé aplikace teoretické matematiky a informatiky v letecké dopravě, zemědělství i medicíně. Dozvíme se,  jak probíhá přijímací pohovor do Kiwi, jak mohou neuronové sítě pomoct s plením řep, co je a co není umělá inteligence a proč má smysl se zamýšlet nad problémy ve svém okolí.

10. 1. 2022

V tomto díle si moderátor Michael Vích povídá s experimentální fyzičkou Hedvikou Kadlecovou, která na ELI Beamlines pracuje ve skupině vysokých energií.

10. 1. 2022

Pokud vás zajímá, co dělá tým Urychlování iontů a aplikací vysokoenergetických částic na ELI Beamlines, jak vznikají ilustrace studenského časopisu na "Jaderce" nebo jak se tančí scénický tanec, poslechněte si rozhovor Michaela Vícha s naší vědkyní Martinou Greplovou Žákovou.

 

7. 1. 2022

Michael Vích si v dnešním podcastu popovídal s Veronikovou Olšovcovou, šéfkou "safety" týmu na ELI Beamlines. Veronika je odbornicí na radiaci a laserovou bezpečnost, umí židovské tance a hraje na varhany. Vítáme vás u pravidelného podcastu z ELI.

4. 1. 2022

V dnešní epizodě můžete spolu s Tomášem Machulou polemizovat nad tím, co je to vlastně konzervatismus.

2. 1. 2022

Ve vánočním čase jsme popustili uzdu fantazii a připravili jsme si pro Vás vánoční open science pohádku. Účinkují: Radka Lukášová a Soňa Veselá

1. 1. 2022

Kvantovou fyziku zná dnešní mladá generace spíše z filmů, jako jsou Antman nebo Avangers. Ti se díky ní vraceli v čase. Umíme ale s kvantovou fyzikou pracovat? Co nám přináší tzv. kvantová kryptografie, které se věnuje Miroslav Vozňák?

16. 12. 2021