Podcasty
podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací
Podřazené kategorie
Tato epizoda patří ke speciální sérii našeho podcastu, ve které si budeme povídat o českých archeologických expedicích v zahraniční. První z těchto epizod vás zavedla do Ománu, druhá vás zavede na exkurzi po archeologických objevech, které archeologové v Ománu učinili.
Věděli jste, že FSV nabízí několik druhů poradenství? Konkrétně jde o psychologickou pomoc, poradenství pro studenty se specifickými potřebami a kariérní poradenství.
Také jste se už někdy pozastavili nad tím, proč fasády středověkých kostelů často zdobí výjevy na první pohled nechutné, strašidelné, nebo dokonce sprosté? Jedná se o církevní propagandu? Nebo je to celé úplně jinak?
Poslechněte si záznam Čaje o páté s českými šlechtici Tomášem Czerninem a Františkem Kinským.
Patří k nejcitovanějším českým vědcům, v minulosti přepsal učebnice chemie a není vyloučené, že se mu to povede znovu. Hostem podcastu CHEmic je expert v oboru výpočetní chemie, Pavel Hobza.
Od prvních pokusů psaní a čtení v první třídě až po diplomové ročníky na vysoké se stále nejvíc objevuje tradiční frontální výuka – učitel za katedrou a desítky či stovky studentů v lavicích. Učení nazpaměť, testy a známky. Co kdyby vám ale někdo nabídl, že vás učení může bavit? A je jedno, na které straně učitelského pultíku stojíte.
In this condensed episode, Julián Hernández-Serrano employs his diverse backgrounds and personal experience to share with us: how can good narratives help us solve problems, what can hurricanes teach us, why should we be careful when coding, when to ground ourselves in the center.
Epizoda tohoto podcastu patří ke speciální sérii našeho podcastu, ve které si budeme povídat o českých archeologických expedicích v zahraniční. První z nich vás zavede do Ománu, na Arabský poloostrov a s vedoucím expedice Romanem Garbou z Archeologického ústavu AV ČR, Praha, v. v. i. se na chvíli ocitnete mezi písečnými dunami.
Proč je současná televizní zábava podobná té normalizační Čím to je, že velké revuální show jsou populární naskrz generacemi a proč dobře fungují ve většině zemí světa? Je Star Dance Televarieté dneška? V bonusu na Gazetistu a HeroHero se pak ještě mrkneme na pár seriálů i na to, proč natočit u nás za socialismu horor byl fakt horor…
Stačí sebrat data, analyzovat je a napsat studii? V akademickém think tanku IDEA při Národohospodářekém ústavu AV ČR mají ambici jít dál. Snaží se svými studiemi z oblasti ekonomie vzdělávání, trhu práce, dopadů veřejných politik a hodnocení výzkumu oslovit i širší veřejnost.
- Anna na vlnách
- ArcheoPodcast
- Asia Dispatch
- Asie v souvislostech
- CarbonCast
- Balast
- Chci vědět
- CHEmic
- De Facto
- Elektron
- Forum Radio
- Horizont Evropa
- Horizont VŠE
- INOVACAST
- Jedničky a nuly
- Laboratoř
- Medicína srdcem
- Místo problémů
- Neuron Podcast
- Noc vědců
- Ochutnej (Přírodo)vědu
- Open Science Podcast
- Podcast číslo 8
- Podcast ELI Beamlines
- Podcast VŠB-TUO
- Podcast plný života
- Podcast pro soudobé dějiny
- Praha inovační
- Projektor
- Přepište dějiny
- PoKaFI
- Science slam MUNI
- Středověk (jinak) trvá
- Ta-meri
- Talking Economics
- Technicky vzato
- The Business Wave
- UPCE On Air
- UTButebe
- Podcast Akademie věd
- Vlákna
- Vodakást
- vysvětli: podcast