facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

Český průmysl stojí před hlubokou transformací, kterou lze rozsahem přirovnat ke změnám, kterými si české hospodářství prošlo v 90. letech, říká Josef Kotrba, Chairman české pobočky Deloitte.

3. 4. 2022

V čem se Pittsburgh podobá Zlínu? Co je to „old money“? Čí jsou data, která produkujeme? O těchto a dalších tématech mluvil odborník na ekonomiku Martin Mikeska, který působil šest měsíců jako výzkumný pracovník na Pittsburské univerzitě a dnes přednáší o mezinárodním ekonomickém prostředí a ekonomické historii na Fakultě managementu a ekonomiky. Tak už ani chvíli neváhej, poslechni si nový díl a staň se s námi součástí digitální ekonomiky!

2. 4. 2022

Rozhovor s jedním z historicky nejmladších docentů v ČR Hynkem Roubíkem z Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze na téma „Potravinová bezpečnost v zemích Globálního Jihu v reakci na válku na Ukrajině.“

1. 4. 2022

Co byl, je a bude Vodakást? Na co se můžete těšit v dalším roce? A kdo celou první sérii mluvil do mikrofonu z druhé strany?

31. 3. 2022

Máme interní výběr, který se skládá z přípravy, tréninků a je pravda, že se musí ukázat ten nejrychlejší. Pilot naší formule musí mít řidičský průkaz, ale nemůže mít profesionální motosport licenci, což je zajímavé. Na závodě se musí v týmu prostřídat až čtyři piloti, aby se ukázalo, že samotné auto je rychlé a komplexně navržené, a ne že je rychlý ten jeden konkrétní pilot.

31. 3. 2022

S matematičkou a atletkou Jančou prozkoumáváme mimo jiné: na co všechno si dopřát dost času, proč je důležité nebát se ptát, co a kdo v životopisu není vidět a jak si pomoci ke spoustě bot a oblečení.

31. 3. 2022

Podstatou digitalizace je vzájemné propojení zařízení, systémů a otevřená komunikace strojů a lidí spolu navzájem. Jak tento základní předpoklad mění a změní probíhající válečný konflikt na Ukrajině, jak se připravit na možný kybernetický útok a jsme ochotni vyměnit svobodu pohybu na internetu za kybernetické bezpečí?

30. 3. 2022

Srovnávání dnešního vládce Kremlu s jeho předchůdci běží na plné obrátky. Chce být Putin jako Stalin nebo jako Brežněv a dopadne jako Chruščov? A má s nimi vůbec něco společného? Jak jsme vnímali prvního muže SSSR a Ruska v minulosti?

30. 3. 2022

Michal je úspěšným ředitelem Odboru kontrolních činností na Ministerstvu pro místní rozvoj. Několik let se také věnuje lektorské činnosti, v jejímž rámci přednáší pro veřejnost a státní zaměstnance. V minulosti pracoval jako vedoucí oddělení kontroly státních dotací na Úřadu vlády ČR. Je také jedním ze zakladatelů tzv. Chodbovice (večírku na kolejích).

30. 3. 2022

Tentokrát se podíváme na speciální filtr, který zachytí viry v místnosti, na levné baterie, které nevybouchnou, seznámíme se s přístrojem, který pracuje v extrémně nízkých teplotách, a zjistíme, jak jednoduché je díky unikátní chytré technologii nakupovat bez obalů.

25. 3. 2022