Podcasty
podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací
Podřazené kategorie
V říjnu 1967 zahájilo činnost DIvadlo Járy Cimrmana a dodnes ho to nepřestalo bavit a nás s ním taky ne. Jak ale pracují hry českého génia s dějinami a kolik dnešních Čechů ví aspoň něco o 19. století právě z přednášek cimrmanologů? Nejvyšší čas se na to podívat. V bonusu na Gazetistu a HeroHero se pak zaměříme na České nebe, dějinami nejvíc prodchnutou hru DJC.
Jaké studijní programy nabízí v současnosti ČZU a týkají se všechny jen zemědělství? Co si vlastně představit pod pojmem zemědělství v 21. století? Bude se nabídku oborů ke studiu ještě rozšiřovat? A jaký je přínos má ČZU pro společnost? Nejen na tyto otázky odpoví prorektor ČZU pro pedagogickou činnost, prof. Jiří Remeš.
Vítejte u lekcí německého jazyka! Tentokrát s Balastem a na FF UK. Podívali jsme se na germanistiku a s ředitelem Ústavu germánských studií Štěpánem Zbytovským probíráme německou literaturu v českých zemích, její politizaci v obou táborech a dostaneme se také k postavě Franze Kafky.
Univerzita Karlova představuje svůj nový vizuální styl, který rozšiřuje možnosti prezentace fakult i dalších součástí. Koncept se poprvé uplatní na podzimních veletrzích vzdělávání. Jeho podobu, současné možnosti i další vývoj představují v diskusi prorektor pro vnější vztahy Univerzity Karlovy doc. Martin Vlach a proděkan pro vnější vztahy a rozvoj FTVS UK dr. Aleš Vlk. Moderuje Luboš Veverka.
V září se uskutečnil summit G20 v Indii. Ukázala se na něm Indie jako nový světový vůdce? A jak reálná je změna názvu na Bhárat? Moderuje: Michal Kolmaš, Host: Aleš Karmazin.
Cítí se být spíše politoložkou nebo historičkou? Jaké to je spolupracovat s kolegy z lékařské fakulty? A jak česká a slovenská společnost přistupuje k Židům a židovství? Pozvání do podcastu De Facto přijala Hana Kubátová z Institutu politologických studií FSV UK.
„V těžko dostupných místech v Africe převáží drony léky a různý zdravotnický materiál. Používají se na místech, kde auto jede v některých oblastech celý den. Může to být třeba 10 kilometrů, ale oblast je tam velmi neprostupná a dron může vzlétnout a znovu přistát do hodiny. V Irsku už dnes roznáší drony pizzu do okrajových částí města.“
Kam za staroegyptskými památkami v Česku? A jak se sem tyto předměty dostávaly? O tom je zářijový díl podcastu Ta-meri s dr. Pavlem Onderkou.
Do klání o filmové ceny Oscar posíláme Bratry, tedy film o Mašínech. Pokud zdejší kinematografie v soutěži zabodovala, bolo to s filmy s výrazně historickými náměty — Obchod na korze, Ostře sledované vlaky, Kolja. Proč se historické filmy těší takové popularitě u diváků i filmařů a co jimi říkáme o dnešku? V bonusu na Gazetistu a HeroHero pak doporučení na Oppenheimera a Angelu.
Tentokrát do našeho podcastu zavítal vedoucí našeho Ústavu chemie a biochemie, prof. Vojtěch Adam. V první polovině našeho povídání se věnujeme rakovině z hlediska toho, které faktory ji mohou spouštět a jakými cestami by bylo možné ji léčit.
- Anna na vlnách
- ArcheoPodcast
- Asia Dispatch
- Asie v souvislostech
- CarbonCast
- Balast
- Chci vědět
- CHEmic
- De Facto
- Elektron
- Forum Radio
- Horizont Evropa
- Horizont VŠE
- INOVACAST
- Jedničky a nuly
- Laboratoř
- Medicína srdcem
- Místo problémů
- Neuron Podcast
- Noc vědců
- Ochutnej (Přírodo)vědu
- Open Science Podcast
- Podcast číslo 8
- Podcast ELI Beamlines
- Podcast VŠB-TUO
- Podcast plný života
- Podcast pro soudobé dějiny
- Praha inovační
- Projektor
- Přepište dějiny
- PoKaFI
- Science slam MUNI
- Středověk (jinak) trvá
- Ta-meri
- Talking Economics
- Technicky vzato
- The Business Wave
- UPCE On Air
- UTButebe
- Podcast Akademie věd
- Vlákna
- Vodakást
- vysvětli: podcast