
Podcasty
podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací
Podřazené kategorie
Český průmysl stojí před hlubokou transformací, kterou lze rozsahem přirovnat ke změnám, kterými si české hospodářství prošlo v 90. letech, říká Josef Kotrba, Chairman české pobočky Deloitte.
V čem se Pittsburgh podobá Zlínu? Co je to „old money“? Čí jsou data, která produkujeme? O těchto a dalších tématech mluvil odborník na ekonomiku Martin Mikeska, který působil šest měsíců jako výzkumný pracovník na Pittsburské univerzitě a dnes přednáší o mezinárodním ekonomickém prostředí a ekonomické historii na Fakultě managementu a ekonomiky. Tak už ani chvíli neváhej, poslechni si nový díl a staň se s námi součástí digitální ekonomiky!
Rozhovor s jedním z historicky nejmladších docentů v ČR Hynkem Roubíkem z Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze na téma „Potravinová bezpečnost v zemích Globálního Jihu v reakci na válku na Ukrajině.“
Co byl, je a bude Vodakást? Na co se můžete těšit v dalším roce? A kdo celou první sérii mluvil do mikrofonu z druhé strany?
Máme interní výběr, který se skládá z přípravy, tréninků a je pravda, že se musí ukázat ten nejrychlejší. Pilot naší formule musí mít řidičský průkaz, ale nemůže mít profesionální motosport licenci, což je zajímavé. Na závodě se musí v týmu prostřídat až čtyři piloti, aby se ukázalo, že samotné auto je rychlé a komplexně navržené, a ne že je rychlý ten jeden konkrétní pilot.
S matematičkou a atletkou Jančou prozkoumáváme mimo jiné: na co všechno si dopřát dost času, proč je důležité nebát se ptát, co a kdo v životopisu není vidět a jak si pomoci ke spoustě bot a oblečení.
Podstatou digitalizace je vzájemné propojení zařízení, systémů a otevřená komunikace strojů a lidí spolu navzájem. Jak tento základní předpoklad mění a změní probíhající válečný konflikt na Ukrajině, jak se připravit na možný kybernetický útok a jsme ochotni vyměnit svobodu pohybu na internetu za kybernetické bezpečí?
Srovnávání dnešního vládce Kremlu s jeho předchůdci běží na plné obrátky. Chce být Putin jako Stalin nebo jako Brežněv a dopadne jako Chruščov? A má s nimi vůbec něco společného? Jak jsme vnímali prvního muže SSSR a Ruska v minulosti?
Michal je úspěšným ředitelem Odboru kontrolních činností na Ministerstvu pro místní rozvoj. Několik let se také věnuje lektorské činnosti, v jejímž rámci přednáší pro veřejnost a státní zaměstnance. V minulosti pracoval jako vedoucí oddělení kontroly státních dotací na Úřadu vlády ČR. Je také jedním ze zakladatelů tzv. Chodbovice (večírku na kolejích).
Tentokrát se podíváme na speciální filtr, který zachytí viry v místnosti, na levné baterie, které nevybouchnou, seznámíme se s přístrojem, který pracuje v extrémně nízkých teplotách, a zjistíme, jak jednoduché je díky unikátní chytré technologii nakupovat bez obalů.
-
Asia Dispatch
-
Asie v souvislostech
-
Balast
-
CarbonCast
-
De Facto
-
Elektron
-
Forum Radio
-
Horizont Evropa
-
INOVACAST
-
Jedničky a nuly
-
Místo problémů
-
Neuron Podcast
-
Noc vědců
-
Open Science Podcast
-
Podcast číslo 8
-
Podcast ELI Beamlines
-
Podcast VŠB-TUO
-
Podcast plný života
-
Podcast pro soudobé dějiny
-
Praha inovační
-
Projektor
-
Přepište dějiny
-
PoKaFI
-
Science slam MUNI
-
Středověk (jinak) trvá
-
Ta-meri
-
Talking Economics
-
Technicky vzato
-
UPCE On Air
-
UTButebe
-
Věda na dosah
-
Vodakást
-
vysvětli: podcast