facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

V bonusovém dílu k hlavní epizodě "Stará dobrá média" jsme si netradičně přizvali jiného hosta než z hlavní epizody – je jím doktorka z Ústavu informačních studií a proděkanka pro vnější vztahy a vzdělávání FF UK Michaela Slussareff. Jak bychom podle ní měli pracovat s technologiemi v každodenním životě a při výchově dětí? A jde léčba závislostí s dobou?

19. 4. 2022

V dalším díle podcastu UPCE On Air zabrousíme do pardubického univerzitního hokejového týmu Riders. Hostem byl tentokrát kapitán toho týmu a student Fakulty ekonomicko-správní Jan Vacek.

17. 4. 2022

S profesorom Michalom Onderčom, odborníkom na bezpečnosť a problematiku jadrových zbraní, sa rozprávame o prístupoch a pohľadoch ázijských krajín na šírenie a použitie jadrových zbraní.

17. 4. 2022

Julius Lukeš is a medical doctor, scientist, traveller and Charles University graduate who has visited more than 100 countries worldwide. He wrote a book about his adventures and misadventures - called Exotoulky - where he describes situations many of us could scarcely imagine.

15. 4. 2022

Tento díl má mírně bulvární nádech... Rozpovídali jsme totiž pana děkana Fakulty technologické UTB Romana Čermáka, který se nebál prozradit ani pár osobních záležitostí. Byl vždy pilným studentem? Co dělal, než nastoupil na FT? A jak vzpomíná na dětský tábor v Rusku?

14. 4. 2022

„Průmysl 4.0 je pro mnohé něco jako Yetti nebo paní Colombová. Všichni věří, že to je a nikdo to nikdy neviděl,“ odpovídá Michal Nevěřil ze společnosti PILZ na otázku Aleše Vlka, co si myslí o Průmyslu 4.0.

14. 4. 2022

Dalším hostem Podcastu plného života je Miloš Ulman, odborný asistent na Katedře informačních technologií PEF ČZU a spoluautor nového magisterského studijního programu Global Information Security Management (GISM). Proč se vyplatí studovat informační bezpečnost a jak souvisí kyber hrozby s událostmi kolem nás? Odpovědi na tyto otázky a další zajímavosti se dozvíte v dnešním rozhovoru.

13. 4. 2022

Kolem války na Ukrajině zaznělo veřejně hned několik asociací na Španělskou občanskou válku - mezinárodní brigády, u Madridu se bojuje za Prahu. Takže je čas se podívat, v čem a proč je to vedle a doufat, že ty příměry nebudou sedět v tom, jak to tehdy dopadlo. Což většinou autoři těchto srovnání poněkud nedomysleli.

13. 4. 2022

Není plast jako plast… Věděli jste, že existují bakterie, které produkují materiál plastům podobný? Jaké jsou jeho výhody? Kde se dá smysluplně využívat? Jak a proč se zmíněné bakterie stresují? A proč jim chutná olej z menzy?

12. 4. 2022

nternetové bankovnictví, Amazon, Google, Facebook... Proč je důležité chránit své účty unikátními silnými hesly, jak může hacker stejné heslo pro více účtů zneužít a k čemu nám pomůže správce hesel, vysvětluje Josef Kokeš z Katedry informační bezpečnosti.

10. 4. 2022