facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Chci vědět

Chci vědět

Podcast, ve kterém zkoumáme zázraky vědy a tajemství života. Od nejmenších částic až po největší galaxie se noříme do záhad našeho světa a špičkového výzkumu, který nám pomáhá uchopit pokrok. Stálými moderátory tohoto podcastu jsou Michaela Vojníková a Zdeněk Kratochvíl, Ph. D. studenti CEITEC VUT a Mendelovy univerzity v Brně. Společně působí v Laboratoři nanomedicíny.

Miška a Zdenda si tentokrát posvítí na mRNA vakcíny, a to od samotných počátků jejich zrodu. Na pozadí procesu vývoje této technologie postupně vysvětlí princip jejich fungování. Pozastaví se také u nedávné pandemie, kde mimo jiné proberou jejich světlé stránky a nedostatky. Nakonec nastíní primární účel využití molekuly mRNA coby terapeutika a její potenciál do budoucna.

14. 6. 2023

Miška a Zdenda, dva Ph.D. studenti věnující se výzkumu nanotechnologií, vám přístupnou formou vysvětlí, co si pod tímto pojmem představit. Přiblíží svět nanomedicíny a zamyslí se nad tím, jestli s její pomocí budeme moci vyléčit taková onemocnění, jako je například hepatitida nebo rakovina.

1. 6. 2023
Strana 2 z 2