Podcasty
podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací
Podřazené kategorie
Čím je její současný pracovní obor IT blízký vystudované politologii? Jak jejich řešení vyplňování dat může pomoct e-shopům i bankám? A jaká je kultura startupů v České republice?
Co vedlo ke vzniku Fakulty životního prostředí na ČZU a jaká je její historie? Čím je unikátní nový Pavilon environmentálních studií? Jak náročná je práce soudního znalce pro oblast životního prostředí? A jakým způsobem se dá řešit přemnožená zvěř v našich lesích, pomůže návrat velkých šelem?
Vyrobilo Centrum raně středověkých studií při Semináři dějin umění Masarykovy univerzity. S finanční podporou aukčního domu Zezula. Scénář: Ivan Foletti a Jiří Macháček. Zvukový záznam: Gajane Achverdjanová, Jakub Kraus, Janette Rendeková. Zvuková postprodukce: Jakub Kraus.
V nejnovějším dílu podcastu Projektor jsme si povídali s realizátorkou projektů v programu AKTION Česká republika – Rakousko, paní Michaelou Kuklovou, a odbornou referentkou programu AKTION Sabine Borovanskou.
Na prahu nového roku, dřív než se zase pustíme do mapování všelijakého přepisování dějin, vás všechny zdravíme. Jen to dobré a veselé přejeme všem, ať už nás posloucháte na běžných platformách nebo nás podporujete na Gazetistu nebo Hero Hero.
S Jiřím Chládkem z Fakulty chemicko-technologické jsme si povídali o tom, jak probíhají pyrotechnické průzkumy, proč je letecká puma nejcennějším nálezem pyrotechnika a také jaký je jeho názor na zábavní pyrotechniku. Příjemný poslech!
Je na dobré cestě dostat na trh novou generaci léků na cholesterol a netají se tím, že právě vývoj nových léčiv je jeho životní sen i radost. V podcastu CHEmic hovoří Radim Nencka z ÚOCHB.
Dnes se můžete s Přepište dějiny vrátit do 24. listopadu, kdy náš podcast vystoupil na Festivalu svobody v Třinci. Řeč byla samozřejmě o sedmidenní válce, ale také o dalších dějinách města spojeného s místním průmyslem. A protože oba pánové trávili v Třinci celý den, samozřejmě se zašli inspirovat do místního muzea a také na hřbitov.
Jak by mohl vypadat český národní příběh pro 21. století? Dá se najít takový narativ, aby spojoval českou společnost? A jak takové příběhy vypadaly v minulosti? Uslyšíte o tom, že ve středověku bylo důležité, komu člověk patřil, v industriální éře zase hrály konstitutivní roli identity pracovní podmínky.
Češi ročně vyprodukují 40 milionů tun odpadu, a i když většinu z tohoto čísla tvoří stavební materiály, i tak má každý z nás ročně na svědomí pět set kilogramů odpadu, který vyhodíme do černých popelnic. Stejně jako v plno oblastech, i tady jsme v polovině evropské tabulky.
- Anna na vlnách
- ArcheoPodcast
- Asia Dispatch
- Asie v souvislostech
- CarbonCast
- Balast
- Chci vědět
- CHEmic
- De Facto
- Elektron
- Forum Radio
- Horizont Evropa
- Horizont VŠE
- INOVACAST
- Jedničky a nuly
- Laboratoř
- Medicína srdcem
- Místo problémů
- Neuron Podcast
- Noc vědců
- Ochutnej (Přírodo)vědu
- Open Science Podcast
- Podcast číslo 8
- Podcast ELI Beamlines
- Podcast VŠB-TUO
- Podcast plný života
- Podcast pro soudobé dějiny
- Praha inovační
- Projektor
- Přepište dějiny
- PoKaFI
- Science slam MUNI
- Středověk (jinak) trvá
- Ta-meri
- Talking Economics
- Technicky vzato
- The Business Wave
- UPCE On Air
- UTButebe
- Podcast Akademie věd
- Vlákna
- Vodakást
- vysvětli: podcast