facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

„Digitalizaci paradoxně nejvíce pomohl až covid a nutnost řešit krizové situace“, říká Luboš Lukasík v dalším díle Inovacastu a přiznává, že „odhodit papíry“ měla problém i velká firma jako T-Mobile.

26. 1. 2022

Policejní i záchranářské akce, natáčení filmů i zábava. O tom, jaké mají drony v současnosti i v budoucnu reálné využití s Lukášem Brchlem

24. 1. 2022

Muzeum východních Čech v Hradci Králové se již řadu let zapojuje do programu Erasmus+. Nedávno například vyslalo zaměstnance na job shadowing do muzea ve Finsku.

21. 1. 2022

Tato epizoda je věnována panu profesoru Sousedíkovi k jeho devadesátým narozeninám.

20. 1. 2022

„Já mám rád, když výsledky výzkumu jdou do praxe,“ odpovídá Vladimír Mařík na otázku, proč vzniklo Národní centrum průmyslu 4.0. A zároveň vysvětluje roli centra při zavádění Průmyslu 4.0 do českých průmyslových podniků.

19. 1. 2022

Moderátor Jakub Med si povídá s Pavlem Dostálkem z Ústavu biotechnologie například o rodokmenu české pivní kvasinky. Právě on se svými studenty totiž na VŠCHT vaří pivo Lachout.

16. 1. 2022

První hostem Inovacastu byl Vladimír Mařík z CIIRC ČVUT. Podle něj Průmysl 4.0 není tolik o technologiích, ale hlavně o revoluci v myšlení a v práci s lidmi.

11. 1. 2022

Jenda nám poodhalí zajímavé aplikace teoretické matematiky a informatiky v letecké dopravě, zemědělství i medicíně. Dozvíme se,  jak probíhá přijímací pohovor do Kiwi, jak mohou neuronové sítě pomoct s plením řep, co je a co není umělá inteligence a proč má smysl se zamýšlet nad problémy ve svém okolí.

10. 1. 2022

V tomto díle si moderátor Michael Vích povídá s experimentální fyzičkou Hedvikou Kadlecovou, která na ELI Beamlines pracuje ve skupině vysokých energií.

10. 1. 2022

Pokud vás zajímá, co dělá tým Urychlování iontů a aplikací vysokoenergetických částic na ELI Beamlines, jak vznikají ilustrace studenského časopisu na "Jaderce" nebo jak se tančí scénický tanec, poslechněte si rozhovor Michaela Vícha s naší vědkyní Martinou Greplovou Žákovou.

 

7. 1. 2022