
Podcasty
Podřazené kategorie
Vystudovala sociologii a mediální studia, na FSV UK kdysi vedla magazín Sociopress. Po škole nakonec začala pracovat jako datová analytička nejdříve v pojišťovně a nakonec v bance. Chybělo jí někdy ekonomické vzdělání? V čem má oproti kolegům jako socioložka výhodu? A chtěla se někdy věnovat novinařině? Odpovídala Mirka Strnadová, senior analytička z Moneta Money Bank.
Lesní požáry jsou celosvětově považovány ze velkou hrozbu a škodlivého činitele, který každoročně pohltí miliony hektarů lesa. Uplatňování základních principů prevence vzniku, zvyšování připravenosti lesních porostů na lesní požár a optimalizace vybavenosti a taktiky zdolávání lesních požárů je nezbytná pro zvládání tohoto ničivého živlu. Neméně důležitá je také osvěta a předávání informací o tomto jevu veřejnosti všemi dostupnými prostředky. O problematice lesních požárů v České republice si budeme v tomto díle povídat s Romanem Berčákem z Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze.
Central and Eastern European regions have undergone significant socioeconomic transformation; following the fall of communism in the late 1980s and early 1990s, and European Union’s accession in recent years. What are the main challenges for the regions’ economies now?
Podcast o asijské politice, kultuře a společnosti, který přináší shrnutí nejdůležitějších zpráv za uplynulý měsíc, a hloubkový rozhovor k aktuálnímu tématu. Z dílny Metropolitní univerzity Praha. Tentokrát byl hostem Pavel Kavina, vedoucí odboru surovinové bezpečnosti MPO ČR a Michal Kolmaš, vedoucí Katedry asijských studií MUP. Moderuje: Michaela Buchníčková (MUP) Zprávy a redakce: Michaela Buchníčková, Radka Jančová (MUP).
GMO je zkratka, o které slyšel snad už každý z nás. Tipnete si, kolik potravin v českých obchodech nese toto označení? Možná vás překvapí, že ani jedna. Je produkt geneticky modifikovaný pro uživatele nebezpečný? Čeká lidstvo bez transgenních plodin nevyhnutelně hladomor? To si poslechněte v dalším Science Wine, které navazuje na přednášky Fakulty technologické Science Café. Iva s Romanem si ve studiu povídali s Tomášem Moravcem z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd České republiky. Pohodlně se usaďte a na zdraví!
Online seznamování je jako nakupování v supermarketu. ?❤️ Hledáte někoho na intimnosti nebo chcete vztah na celý život? Vydrží déle vztah z online seznamky nebo seznámení v baru? Jakou fotku si dát na online profil? Odpovědi najdete v rozhovoru. Petr Kačena je psycholog a párový terapeut. Zkušenosti sbíral ve státní manželské a rodinné poradně. Je zakladatel skolapsychologie.cz, kde psychologii vyučuje. Petr provedl v roce 2017 výzkum online seznamování na reprezentativním vzorku české populace.
Eva Balounová působí v Centru pro klimatické právo a udržitelnost (CLASS) v Ústavu státu a práva AV ČR. Je expertkou na právo životního prostředí a na klimatické právo, které vystudovala mimo jiné na univerzitě na Islandu. Zatímco v západní a severní Evropě je změna klimatu už delší dobu tématem právní vědy, u nás se klimatické právo teprve zabydluje. Kdy přijme Česká republika podle Evy Balounové klimatický zákon? Na co si stěžují žalobci v klimatické žalobě proti Česku? A má šanci na úspěch globální smlouva o nešíření fosilních paliv, kterou by svět přijal po vzoru smlouvy o nešíření jaderných zbraní?
Před sto lety, v květnu 1923, se ze stanu ve Kbelích poprvé začal pravidelně šířit československým éterem rozhlasový signál. Jaké byly představy o novém médiu v prvních letech jeho působení u nás i ve světě? Jaký vliv na to měl Titanic a co si o rádiu myslel Bertold Brecht?
Když na konci 11. století přicházejí Normané na Sicílii – ostrov do té doby ovládaný Araby – vítá je doslova ráj na zemi: příjemné klima, čisté ulice, veřejné osvětlení, kanalizace i fontány. Ohromeni tímto luxusem, místo aby zemi pokořili a poražené nepřátele z ostrova vyhnali, vytváří Normané unikátní státní celek založený na soužití různých kultur a etnik. Království, jehož umělecká produkce v sobě snoubí islámské ornamenty, západní architektonické postupy a zářící mozaiky z řeckého východu.
Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. Vztahy UK a jejích absolventů nelze vnímat jen jako společenskou záležitost. Dotýkají se dalšího vzdělávání i budování dobrého jména České republiky ve světě. Jak udržet kontakt s absolventy ze zahraničí? Čím se zabývá Nadační fond UK? Představuje další vzdělávání platformu pro rozvoj vztahů s absolventy?
-
Asia Dispatch
-
Asie v souvislostech
-
Balast
-
CarbonCast
-
De Facto
-
Elektron
-
Forum Radio
-
Horizont Evropa
-
INOVACAST
-
Jedničky a nuly
-
Místo problémů
-
Neuron Podcast
-
Noc vědců
-
Open Science Podcast
-
Podcast číslo 8
-
Podcast ELI Beamlines
-
Podcast VŠB-TUO
-
Podcast plný života
-
Podcast pro soudobé dějiny
-
Praha inovační
-
Projektor
-
Přepište dějiny
-
PoKaFI
-
Science slam MUNI
-
Středověk (jinak) trvá
-
Ta-meri
-
Talking Economics
-
Technicky vzato
-
UPCE On Air
-
UTButebe
-
Věda na dosah
-
Vodakást
-
vysvětli: podcast