Podcasty
podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací
Podřazené kategorie
Co si představit pod pojmem agrolesnictví? Jedná se o novou metodu v zemědělství nebo se jen vracíme ke způsobům hospodaření známým již našim předkům? Jak mohou naší krajině a půdě pomoci subtropické a tropické rostliny? A jak složité je vytvořit dotační program? Na to vše odpoví náš dnešní host, profesor Bohdan Lojka z Fakulty tropického zemědělství ČZU.
Expedice a život na nich: To je téma listopadového dílu podcastu Ta-meri s dr. Katarínou Arias.
Juraj Buzalka je sociální antropolog, jeho pohled na společnost tedy není politologický, ani sociologický… Ale dost otevřený a kritický. Jací podle něj jsou dnešní Slováci a proč Češi „svým bratrům a sestrám“ nerozumí? Nová kniha Juraje Buzalky nese název Postsedliaci, tak jsme se nad ní potkali. Přidejte se.
Jiří Šíma si do dalšího dílu podcastu pozval Lukáše Prokopa, ředitele Centra ENET, a Lucii Jezerskou, vedoucí Laboratoře sypkých hmot. Co zkoumá vlastně zkoumá tato laboratoř? A pracují v ní i studenti? Odpovědi najdete, když si podcast poslechnete!
Kam podle něj kráčí česká žurnalistika? Proč říká, že mají tuzemská média ještě dva roky oddechu? A jak přistupuje k debatám se studenty? Poslechněte si rozhovor s Davidem Klimešem z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky, novinářem, komentátorem, který aktuálně působí i jako výkonný ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.
Jak moc by se musela naše Země scvrknout, aby se z ní stala černá díra? Jaké podoby může mít život ve vesmíru a kde ho můžeme očekávat? Poslechněte si druhou část rozhovoru s astrofyzikem Michalem Bursou. Ředitel Astronomického ústavu AV ČR se vedle výzkumu černých děr věnuje teorii relativity a astrobiologii, tedy možností života ve vesmíru.
Pokračování 20. epizody s Martinem Olivou z Ústavu Anthropos Moravského zemského muzea nás zavede do gravettienu - slavného období lovců mamutů - a do magdalénienu - období lovců koní a sobů.
Přinášíme vám záznam přednášky s lékařem Tomášem Šebkem, který vznikl v rámci série Čaj o páté.
André Hernández-Espiet formalizes Euclid's Elements in the proof assistant Lean.
Nedílnou součástí výzkumu financovaného z veřejných peněz se stávají principy otevřené vědy – Open Science. O podstatě, fungování i problémech otevřené vědy jsme si povídali s Jiřím Markem z Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity.
- Anna na vlnách
- ArcheoPodcast
- Asia Dispatch
- Asie v souvislostech
- CarbonCast
- Balast
- Chci vědět
- CHEmic
- De Facto
- Elektron
- Forum Radio
- Horizont Evropa
- Horizont VŠE
- INOVACAST
- Jedničky a nuly
- Laboratoř
- Medicína srdcem
- Místo problémů
- Neuron Podcast
- Noc vědců
- Ochutnej (Přírodo)vědu
- Open Science Podcast
- Podcast číslo 8
- Podcast ELI Beamlines
- Podcast VŠB-TUO
- Podcast plný života
- Podcast pro soudobé dějiny
- Praha inovační
- Projektor
- Přepište dějiny
- PoKaFI
- Science slam MUNI
- Středověk (jinak) trvá
- Ta-meri
- Talking Economics
- Technicky vzato
- The Business Wave
- UPCE On Air
- UTButebe
- Podcast Akademie věd
- Vlákna
- Vodakást
- vysvětli: podcast